250cc: Talmacsi se připravuje na test v Portugalsku

Maďarský jezdec si velmi dobře rozumí s čtvrtlitrovou Aprilii RSA.
Už za týden bude maďarský jezdec Gabor Talmacsi v přípravě na svou premiérovou sezonu ve čtvrtlitrové kategorii mistrovství světa, testovat na závodním okruhu v Portugalsku. Podle jezdce týmu Balaton Racing ovšem pravý stav jejich potenciálu zjistí, až v dalším testu na jihu Španělska v Jerezu.

Mistr světa v nejnižší kubatuře roku 2007 zatím velmi dobře pokračuje v přizpůsobení se novému stroji Aprilia RSA. Právě blíže poznat svůj motocykl a při tom si zároveň doléčit zápěstí je Talmacsiho prioritou v zimní přípravě na nový ročník závodů silničních motocyklů, v kterém chce bojovat o stupně vítězů.

Právě test ve Španělsku prokáže, v jakém poměru jsou plánovaná očekávaní vůči realitě na dráze a zejména pak ve srovnání s ostatními soupeři čtvrtlitrové kategorie.

„Zatím je ještě brzy, abychom mohli vidět, jak rychle jsme schopni jezdit,“ uvedl Gabor Talmacsi. „Adaptace probíhá fantasticky a my budeme pokračovat při každém testu tak, abychom se stále zlepšovali. Předpokládám, že teprve v Jerezu, kde budou na dráze všichni jezdci třídy 250ccm uvidíme, na jaké výkonnostní úrovni jsme a o co můžeme usilovat.“

V Portugalsku bude Talmasci testovat ve dnech 15. až 17. března, což je víc jak měsíc od doby, kdy naposledy seděl na motocyklu ve Valencii a tak je už maďarský jezdec hodně nedočkavý, aby si znovu vyzkoušel svou novou Aprilii, které dal jméno ´Vikki´.

„Do Estorilu se opravdu těším, protože už teď začal skutečný odpočet dnů do začátku nové sezony. Dám do toho všechno a uvidím, zda už jsem připravený. Doufám, že start do sezóny budu mít dobrý, protože Katar je jeden z mých oblíbených okruhů,“ uvedl závěrem Talmacsi.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.