250cc: V Misanu to Marco Simoncelli nezvládl

Italovu Gileru trápil od čtvrtého kola problém s řízením trakce.
Pro Marca Simoncelliho byla Velká cena San Marina jeho domácím podnikem Grand Prix, protože závodní okruh v Misanu je jen několik kilometrů od jeho rodného města Cattolica. Jezdec Metis Gilery předchozí dva podniky Grand Prix vyhrál a v neděli měl obrovskou šanci se přiblížit na dohled vedoucímu jezdci šampionátu Hiroshi Aoyamavi.

Bohužel pro Itala se po jeho pádu v třináctém kole závodu čtvrtlitrové kubatury naděje na obhajobu titulu velmi vzdálila. Pokud opravdu někdo z vedoucích jezdců nějakým výraznějším způsobem v posledních čtyřech závodech neklopýtne je jeho sen odejít do MotoGP, jako dvojnásobný šampion třídy 250ccm nenávratně ztracen.

Když Simoncelli hledal okolnosti svého neúspěchu ve dvanáctém podniku sezony, řekl: „Od čtvrtého kola jsem měl problémy s řízením trakce a motorka mi odskakovala v těch nejhorších momentech, takže jsem nedokázal jet pořádně. Později jsem se to snažil odpojit a motorka pak jela lépe, ale způsob jakým reagovala byl trošku jiný než tomu bylo v uplynulých dvou dnech.“

„Snažil jsem se zůstat u Mattia (Pasini) tak blízko, jak jen to bylo možné, nejezdil jsem na hraně a myslel, že je to v pořádku,“ pokračoval Simoncelli. „V zatáčce Tramonto mi mírně ujela zadní část a já si pomyslel, že to mám pod kontrolou, ale potom přišel další otřes a já nad tím kontrolu totálně ztratil, takže jsem spadl.“

„Jsem zklamaný, protože to byla perfektní příležitost jak získat důležité body, ale nakonec to dopadlo přesně opačně. Teď nám do konce zbývají poslední čtyři závody, takže uvidíme co bude,“ řekl závěrem Marco Somoncelli, který teď na prvního Aoyamau ztrácí rovných čtyřicet bodů.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz