250cc: Wilairot se zranil pádem na skleněný stůl

Vyžádalo si to dvanáct stehů, ale ve Francii bude závodit.
Ratthapark Wilairot je doma v Thajsku velkou hvězdou. Je to jediný thajský jezdec ve světovém šampionátu a v minulém roce se v celkovém hodnocení třídy do 250ccm umístil na velmi dobrém třináctém místě.

Bohužel letos ho pronásleduje smůla. Začalo to v Japonsku, kde se svou Hondou havaroval a nezískal ani jeden bod. V Jerezu zase spadl v kvalifikaci a do třetice se teď zranil doma, když stejně jak Valentinu Rossimu se i Wilairotovi postavil do cesty skleněný stůl.

V Jerezu to odnesla zraněním jeho levá noha a při nehodě u sebe doma si pořezal pravou ruku a musel do nemocnice na šití. Nicméně stejně jak začátkem sezony u Rossiho se i jemu zranění rychle hojí a už ve Francii chce thajský jezdec rychle zapomenout na pomaly start do sezony a konečně si na konto připsat pořádnou porci mistrovských bodů.

„Tento týden jsem měl denně rehabilitace levé nohy, kterou jsem si zranil v Jerezu,“ uvedl jezdec týmu Thai Honda PTG SAG. „Bolest je stále menší a zranění se neustále zlepšuje. Pro Le Mans bude noha v pořádku, ale tento týden jsem měl doma nehodu s mým skleněným stolem a pořezal se, což si vyžádalo dvanáct stehů.“

Thajského jezdce, ale taková nehoda neovlivnila natolik, aby do Francie neodjížděl s patřičně sebevědomým předsevzetím, když závěrem uvedl: „Nenechám se zraněním vyvést z míry a ve Francii budu doufám bojovat o své první stupně vítězů.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz