250cc: Zraněné Simoncelliho zápěstí je v mnohem lepším stavu

Italský jezdec Metis Gilery dnes navštívil Mobilní kliniku v Motegi.
Marco Simoncelli dnes navštívil na okruhu v Motegi Mobilní kliniku Dr.Costy, aby podstoupil vyšetření zraněného pravého zápěstí, které ho vyřadilo z bojů o první mistrovské body v zahajovacím závodu v Kataru. Výsledek kontroly je velmi povzbudivý, protože lékaři shledali Simoncelliho zápěstí v mnohem lepším stavu než tomu bylo před dvěma týdny na okruhu v Losail a s výsledky léčby jsou spokojení.

Úřadující světový šampion čtvrtlitrové kategorie si zlomil člunkovou kost během tréninku na motokrosovém motocyklu, poslední víkend před odletem do Kataru. Hned v úterý mu zápěstí operovali a v pátek zahájil odpoledním tréninkem svou přípravu na Velkou cenu. Bohužel oteklé zápěstí bylo během jízdy velmi bolestivé a tak Simoncelli nakonec už nenastoupil do sobotní kvalifikace a samotný závod neabsolvoval.

To, že se nyní lékaři vyjádřili velmi pozitivně ke stavu a průběhu, jakým se jeho zranění hojí je pro jezdce Metis Gilery velmi dobrou zprávou. Pokud chce italský jezdec uvažovat o obhajobě titulu, musí se na dráhu vrátit, co možná nejdříve, protože jedině tam se rozhoduje o letošním vítězi šampionátu.

Ital věří, že v Japonsku může být konkurenceschopným, ale nebude to mít vůbec jednoduché, protože charakteristickým rysem dráhy v Motegi je velmi intenzivní brždění do zatáček a to u jezdců vyžaduje perfektní tělesnou kondici.

Simoncelliho vyšetření byl osobně přítomen Dr.Costa a Dr.Macchiagodena. Oba lékaři jsou s výsledky léčby spokojeni a pro motogp.com Dr.Macchiagodena uvedl: „Marco měl od Kataru intenzivní fyzioterapii a zápěstí teď vypadá dobře. V pátek zkusí jet bez bandáže a bez léků proti bolesti, protože zápěstí má nyní mnohem více pohyblivější a my jsme s tímto stavem velmi spokojeni. Samozřejmě pokud potřebuje léky proti bolesti, může je mít, ale nemyslíme si, že to bude nezbytně nutné.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 23 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 22 let. odkaz
12. ledna | Maverick Vinales dnes slaví 24 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 23 let.
7. ledna | Dennis Foggia dnes slaví 18 let.