Abraham: Bude to těžký závod

Po pár úvodních minutách kvalifikačního tréninku havaroval na okruhu v Barceloně český jezdec týmu Cardion AB Motoracing a pádem si způsobil bolestivé zranění v podobě vykloubeného palce.

V Montmeló absolvovalo kvalifikaci pouze patnáct jezdců královské kubatury a po pádu českého závodníka už kolovaly zvěsti, že na startu nedělního závodu bude jen čtrnáct prototypů MotoGP. K tomu naštěstí nedojde, protože Karel Abraham do závodu v Katalánsku nastoupí.

Přitom si český závodník nevedl vůbec špatně. V dopoledním tréninku zajel čas, který byl ve srovnání s pátečními lepší o 1,770 sekundy a ve výsledkové tabulce třetího tréninku obsadil  jedenáctou příčku.

Do kvalifikace nastupoval brněnský tým s jistou šancí, protože stačilo vyladit nastavení a výsledek mohl představovat velmi zajímavou pozici na startovním roštu. V době, kdy jel Karel Abraham za Španělem Lorenzem, ale svou Ducati GP11 neudržel ve svislé pozici a spadl.

„Nevím přesně, co se stalo. Jel jsem v jiné stopě, ve které asi byla nějaká nerovnost,“ řekl k nehodě z úvodu kvalifikace Karel Abraham. Po pádu pak musel na vyšetření, kde mu diagnostikovali pohmoždění levé ruky a vykloubený palec.

„Je to hodně bolestivé, ale do závodu chci odstartovat,“ řekl Karel Abraham, kterému dnes dali injekce proti bolesti a ty samé pravděpodobně dostane před startem nedělní Grand Prix. Abraham pak závěrem dodal: „Bude to těžký závod.“

21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz