Abraham by příští rok mohl jezdit pro tým Avintia Racing

Karel Abraham je jedním z favoritů na zisk místa u týmu Avintia Racing v kategorii MotoGP. Nahradil by tak Xaviera Simeona.

Tým Avintia Racing sice ještě oficiálně neoznámil jezdecké složení pro příští rok, ale dle aktuálních informací je téměř jisté, že Esteve Rabat u týmu zůstane. Ovšem co se týče Xaviera Simeona, tam je dost pravděpodobné, že tento jezdec tým na konci roku opustí. Jezdec měl smlouvu jen na letošní rok s opcí na rok 2019, ale během devíti dosud odjetých závodů nezískal ani jeden bod.

Karel Abraham letos jezdí pro Angel Nieto Team, který bude příští rok nahrazen týmem SIC Yamaha. V nově vzniklém týmu bude po boku Franca Morbidelliho s největší pravděpodobností jezdit Fabio Quartararo nebo Abrahamův současný týmový kolega Alvaro Bautista.

Novým satelitním týmem Yamahy bude tým SIC

Novým satelitním týmem Yamahy bude tým SIC

Dle Autosportu je Karel Abraham největším kandidátem na zisk místa u týmu Avintia Racing. Bautista je sice také jedním z možných kandidátů, ale pro Abrahama hovoří lepší finanční zázemí. Abraham Autosportu potvrdil, že s týmem Avintia jedná. Dále však také uvedl, že si není jistý, zda nabídku přijme, protože by to obnášelo jízdu na dva roky starém motocyklu a navíc by byl Abraham s největší pravděpodobností jediným jezdcem na takto staré Ducati.

„Přál bych si zůstat v MotoGP, ale na druhou stranu bych rád měl konkurenceschopnou motorku, abych se občas mohl dostat do první desítky jako loni. Je to složitá situace, ale opravdu bych byl rád, kdybych měl jen rok starou motorku,“ uvedl Abraham.

„Chtěl bych tu zůstat, ale nejsem si jistý, jestli to s dva roky starým strojem stojí za to. Loni to bylo skvělé, hodně jsem se bavil, ale letos jsme celkem rozladění, protože výsledky nepřicházejí,“ dodává brněnský závodník.

Zdroj: Autosport.com, foto: Angel Nieto Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře