Abraham dokončil závod v Assenu na sedmnácté pozici

Karel Abraham během závodu v Assenu upadl, ale nakonec dokázal dojet do cíle. Byl klasifikován jako sedmnáctý.
Abraham dokončil závod v Assenu na sedmnácté pozici

V pátek se Abrahamovi v Assenu dařilo dobře. V prvním tréninku byl dokonce osmý. Odpoledne si pohoršil na dvanácté místo. V sobotních trénincích už se mu tolik nedařilo. Dopoledne byl jednadvacátý, odpoledne devatenáctý. V kvalifikaci si pak zase polepšil a vyjel si šestnácté místo.

V nedělním závodě Abraham šest kol před koncem upadl. Jeho stroj sice utrpěl nějaká poškození, ale do cíle dojel. Brněnský závodník byl klasifikován jako sedmnáctý s kolem ztráty na vítěze. Body si tedy nepřipsal.

MotoGP: Viňales v Assenu vybojoval své první letošní vítězství

MotoGP: Viňales v Assenu vybojoval své první letošní vítězství

„Dnešní den byl špatný. Pátek a sobota byly naopak dobré a já jsem byl šťastný. Myslím, že jsme udělali velmi dobrou práci s časy na kolo. Před závodem jsem se cítil dobře a věřil jsem si, že bych mohl bojovat o 12. nebo 13. místo. Nicméně po startu, který byl opravdu špatný, jsem nemohl nic udělat, protože jsem neměl patřičnou rychlost. Udělali jsme několik chyb v nastavení, které bych chtěl pro Sachsenring změnit. Prostě jsem dnes neměl dobrý pocit z přední ani zadní pneumatiky. Nebyl jsem schopen držet se jezdců (jako třeba Oliveiry nebo Rabata), kteří mě předjeli. Snažil jsem se tedy jenom dokončit závod, ale bohužel jsem spadl. Zvedl jsem motorku a pokračoval jsem v závodě,“ popsal svůj nedělní závod Abraham.

Zdroj a foto: Avintia Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.