Abraham japonský závod nedokončil

Karel Abraham v japonském závodě upadl a do cíle nedojel, odjíždí tedy bez bodů.
Abraham japonský závod nedokončil

V japonské kvalifikaci si Karel Abraham vyjel osmnácté startovní místo, což tedy znamenalo start ze šesté řady.

„Osmnáctá pozice na startovním roštu je dobrá, zítra se z ní budeme moct zapojit do pěkných soubojů. Ve čtvrtém volném tréninku jsme dokázali zajet několik konzistentních kol a hned v úvodu kvalifikace se mi podařilo zajet čas 1’46.6. V druhém kole by bývalo bylo možné dostat se až na hranici 1’46.0, ale měl jsem menší problém, takže bych řekl, že jsem mohl dopadnout ještě o něco lépe. Později jsem ještě zkusil zajet nějaké dobré časy, ale už to nešlo,“ litoval Abraham po kvalifikaci.

MotoGP: Márquez vítězí v Japonsku a získává další titul

MotoGP: Márquez vítězí v Japonsku a získává další titul

Brněnský závodník vyrážel do svého jubilejního stého závodu z osmnácté pozice. Nevedl si až tak špatně, šance na body tam dle jeho slov byla, ale v polovině závodu jezdec ztratil předek motocyklu, upadl a závod nedokončil.

„Jsem naštvaný, protože jsme mohli získat body. Jezdil jsem před Nakasugou a cítil se docela dobře, navíc se mi dařilo dotahovat Pola Espargara. A tito jezdci dojeli na čtrnáctém, respektive třináctém místě. První polovina závodu byla dobrá, ale pak přišel moment, kdy, sice nevím proč, ale ztratil jsem předek a upadl jsem. Nebylo to tak, že bych šel tvrdě na brzdy, událo se to uprostřed zatáčky… Přestože jsem naštvaný, že si nevezeme žádné body, řekl bych, že jsme se zlepšili. Jsme teď rychlejší než v úvodu sezóny a pohybujeme se blízko bodů, zároveň jsme ale i více na limitu,“ zhodnotil Abraham.

Foto: Angel Nieto Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16:30 | Gabriel Rodrigo bude muset vynechat závod ve Valencii, protože má opět zlomenou klíční kost. Nahradí jej Alcoba.
16:29 | Tento týden bylo oficiálně potvrzeno, že se v roce 2020 závod MotoGP v Brně pojede.
8. listopadu | Mika Kallio dnes slaví 37 let.
6. listopadu | Lorenzo Baldassarri dnes slaví 23 let.
3. listopadu | Gabriel Rodrigo je po dnešním pádu v pořádku. odkaz