Abraham měl v Misanu problémy s přilnavostí, dojel dvacátý

Abraham měl v Misanu problémy s přilnavostí, dojel dvacátý

Karel Abraham se nedočkal bodů ani v Misanu. Trápil jej problém s přilnavostí a do cíle dojel jako dvacátý.

V sobotní kvalifikaci sice Karel Abraham zajel svůj nejlepší čas dosavadního průběhu víkendu, ale tento čas stačil jen na čtyřiadvacáté místo (ze šestadvaceti jezdců). V závěru kvalifikace brněnský závodník upadl, ale naštěstí zůstal v pořádku.

 „Samozřejmě, že kvalifikace je pro mě zklamáním. Myslím, že jsme měli na to, abychom dopadli lépe. Netvrdím, že jsem mohl být třeba desátý, ale devatenácté místo bylo podle mě reálné. V prvním výjezdu na trať jsem ukázal, že můžu jet opravdu rychle, ale v tom druhém mě docela dost zpomalil jiný závodník a navíc jsem měl i nějaké potíže s přední částí motorky. Dost mi to prokluzovalo a pak v nájezdu do nejpomalejší zatáčky okruhu jsem náhle úplně přišel o předek. Překvapilo mě to a vlastně ani nevím přesně, co se stalo. Každopádně to dopadlo tak, že jsem ve svém druhém výjezdu na trať už nedokázal zajet lepší čas a v závěrečných minutách jsem se propadal pořadím. Vím však, že dokážeme jezdit vyrovnané a rychlejší časy než někteří jezdci před námi, takže si myslím, že bych se zítra mohl o ty tři až čtyři pozice, které jsem dnes ztratil, posunout výše,“ věřil po kvalifikaci Abraham.

Karel Abraham měl během závodu v Misanu problémy s přilnavostí přední pneumatiky. Domnívá se, že nebýt těchto problémů, mohl dojet lépe. Nicméně vzhledem ke startu z čtyřiadvacáté pozice hodnotí dvacáté místo v cíli pozitivně.

„Jediné, co jsme dnes mohli udělat lépe, bylo dostat se před Syahrina. Dojel jsem zhruba sedm sekund za ním, což si myslím, že není až tak strašně moc. V úvodu závodu mi však dost ujížděl předek. Ke zlepšení došlo až po nějakých sedmi nebo osmi kolech. Kolem poloviny závodu už jsem měl dobrý pocit – podobně jako po celý víkend. Pak se ale tento dobrý pocit zase rychle vytratil. Sedm kol před koncem mě předjel Jack Miller. Neměl jsem takové tempo, abych mu stačil, takže snažit se jet za ním by bylo hodně riskantní. Přede mnou i za mnou tedy nakonec byly velké mezery a já jsem se snažil co nejvíce šetřit pneumatiky na konec závodu. Je škoda, že nebylo možné, abych v těch prvních sedmi či osmi kolech jel naplno, ale celkově jsme zase až tak špatně nedopadli,“ zhodnotil Karel Abraham.

Foto: Angel Nieto Team

Doporučujeme

Články odjinud