Abraham odjíždí z Argentiny bez bodů

Abraham odjíždí z Argentiny bez bodů

V první kvalifikaci Karel Abraham těsně nepostoupil do druhé kvalifikace, čímž si zajistil start z třinácté pozice. V závodě nakonec na body nedosáhl.

Z loňského roku má Karel Abraham na Argentinu dobré vzpomínky. V kvalifikaci obsadil druhé místo a v závodě dojel desátý. Letos mu však v kvalifikaci těsně unikl postup do druhé části. V první kvalifikaci skončil třetí, což znamenalo start z třinácté pozice.

„Jsem docela spokojený, je z toho třinácté místo, ale zároveň jsem i trochu zklamaný, protože se domnívám, že jsme měli na to, abychom byli součástí nejlepší dvanáctky. Měli jsme menší problém s Petruccim v poslední zatáčce. On byl přede mnou a byl tam dost široký. A navíc jsem měl v nájezdech do zatáček nějaké potíže se zadní částí motorky. To možná udělalo ty desetinky, které nás stály postup do Q2, ale to nedá se nic dělat, aspoň je dobré, že jsem se s motorkou cítil na dráze opravdu dobře. V neděli uvidíme. V pátek jsme měli na suchu nějaké problémy, ale máme teď dobrou výchozí pozici, abych mohl dojet závod na bodech. První desítka je vždy dost těžká, letos ještě víc než loni, ale zabojujeme,“ věřil Abraham po kvalifikaci.

Hned po startu argentinského závodu měl Abraham kontakt s nějakým jiným jezdcem, takže kvůli tomu přišel o několik pozic. Definitivně však přišel o bodové šance kvůli technickým problémům s brzdou. Do cíle dojel brněnský závodník až jako dvacátý, což znamená, že si z Argentiny žádné body neveze.

„Dnešní závod byl pro mě dost špatný. Start sice nebyl až tak zlý, ale pak jsem měl kontakt s jinými jezdci a klesl jsem v pořadí. Když jsem pak přijel do poslední zatáčky, zmáčkl jsem brzdu, ale vůbec to nebrzdilo. To byla pochopitelně dost nepříjemná situace, protože jsem tam byl dost rychlý a nevěděl jsem, co mám dělat. Naštěstí se mi při použití zadní brzdy a pumpováním přední podařilo motorku zpomalit natolik, abych mohl ve štěrku zastavit. Ztratil jsem při tom hodně času a následně se mi na motorce objevilo několik červených zpráv, což mě znepokojilo ještě víc. Musíme se tedy na motorku podívat a zjistit, kde nastal problém. Každopádně výsledek není dobrý, takže musíme usilovně pracovat na zlepšení,“ prohlásil po závodě Abraham.

Foto: Angel Nieto Team

Doporučujeme

Články odjinud