Abraham odjíždí z Malajsie bez bodů

Karel Abraham byl sice rychlý v trénincích, ale v kvalifikaci už se mu nedařilo a v závodě se bodů nedočkal.
Abraham odjíždí z Malajsie bez bodů

Po pátečních trénincích byl Karel Abraham sedmý, jenže nejrychlejší časy jezdci zajížděli až ve třetím tréninku. Karel Abraham skončil po třech trénincích až třináctý, takže do druhé kvalifikace nepostoupil. Musel do první kvalifikace, kde ovšem upadl a dobrý výsledek nakonec nezajel. Musel se smířit až s jednadvacátým startovním místem.

„Jsem hodně smutný, protože až dosud se nám dařilo. Všechny tréninky byly dobré, jen kvalifikace ne. První výjezd nebyl zrovna ideální, ale první rychlé kolo druhého výjezdu už bylo v prvním sektoru rychlé, jenže následoval dost nepříjemný pád. Najel jsem do zatáčky příliš rychle a přišel jsem o předek. Myslím, že jsme mohli být tak kolem třinácté nebo čtrnácté pozice, ale bohužel jsem upadl, čímž se všechno zkomplikovalo a komplkuje to i závod, protože startuji až předposlední. Budu muset hned od startu zatlačit na pilu a hned po zhasnutí světel musím získávat pozice. Nebude však jednoduché získat body, nicméně věřím, že se nám to může podařit, protože jsme byli v průběhu víkendu rychlí,“ věřil po kvalifikaci Abraham.

MotoGP: Dovi vítězí a drží naděje na titul

MotoGP: Dovi vítězí a drží naděje na titulNeděle začala pro Abrahama dobře. Ve warm upu zajel devátý čas a na nejrychlejšího muže warm upu ztratil jen 0,310 s. Warm up se jel na suchém povrchu. Před závodem ovšem zapršelo a dráha zůstala mokrá i během závodu. Abraham upadl a bodů se nedočkal.

„Nepřál jsem si mokrý závod, ale nakonec byl mokrý. Warm up byl opravdu velmi dobrý, protože jsem v něm zajel své maximum, jenže pak se tu rozpršelo. Během závodu jsem se cítil dobře. Zažil jsem jednu horkou chvíli, když jsem přišel o zadní část, ale neupadl jsem. Jenže o několik kol později jsem ztratil předek a havaroval jsem s motorkou ve svislé poloze. Možná jsem zabrzdil až moc, ale je těžké pochopit jak je možné takovým způsobem přijít o předek. Dovedu sice za mokrých podmínek zajet rychlé kolo, ale jak se zdá, nejsem schopen jich zajet dvacet, takže to je přesně ta věc, na které budeme muset s týmem přes zimu zapracovat. Je to škoda, protože jsem jezdil za Viňalesem, který pak skončil devátý. Nevím, zda bych i později dokázal udržet jeho tempo, ale cítil jsem se v tu chvíli dobře. Pád přišel nečekaně a je to velká škoda, protože jsme přišli o dost bodů, které jsme si mohli odvézt,“ litoval po závodě Abraham.

Foto: Aspar

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

26. června | Jezdci Aprilie dnes slavili. Viňales se poprvé od svého přestupu k Aprilii dostal na podium a Espargaro navzdory kolizi s Quartararem dojel čtvrtý. odkaz
26. června | Quartararo se byl po závodě omluvit Espargarovi... odkaz
26. června | Bagnaia slaví vítězství a Bezzecchi se dnes poprvé v kategorii MotoGP podíval na podium. odkaz
26. června | Dnešní podium v Assenu: odkaz
26. června | Fabio Quartararo dnes neměl dobrý den. V závodě upadl hned dvakrát. Po druhé nehodě už musel definitivně odstoupit. odkaz