Abraham si před letní přestávkou nové body nepřipsal

Abraham se v Německu po startu posunul o několik pozic, ale nakonec jej problém s přilnavostí poslal o několik pozic vzad. Jezdec nebodoval.
Abraham si před letní přestávkou nové body nepřipsal

Německá kvalifikace byla pro českého jezdce Karla Abrahama poměrně dost komplikovaná. Nakonec stačil jen na třiadvacáté místo, což znamená start z osmé řady.

„V kvalifikaci se mi znovu podařilo zlepšit svůj čas na této dráze, ale řekl bych, že jsme mohli být ještě rychlejší. Nevím proč, ale v posledním kole zůstal Zarco ve stopě, takže jsem ho musel objet, čímž jsem přišel o několik desetin. Motorka se zlepšila, ale ještě tu zůstává několik bodů pro další vylepšení. S pozicí na startu nejsem spokojený. Myslím, že pokud jde o časy, mohli jsme mít třeba i 1:21,5 nebo 1:21,7, ale nakonec se nám to nepodařilo,“ sdělil po kvalifikaci Abraham.

MotoGP: Márquez zůstává králem Sachsenringu, připsal si další výhru

MotoGP: Márquez zůstává králem Sachsenringu, připsal si další výhru

Abraham do německého závodu vyrážel až z třiadvacáté pozice, ale podařil se mu start, takže se posunul o osm míst vpřed. Pak ovšem brněnského jezdce začal trápit problém s přilnavostí zadní pneumatiky, takže opět o několik míst přišel. Do cíle nakonec dorazil jako osmnáctý, což znamená, že si z Německa žádný bod neveze.

„Start se mi opravdu dobře podařil a stejně tak i první dvě kola, jenže pak jsem přicházel o kontakt se skupinou. Měl jsem velké potíže s přilnavostí zadní pneumatiky a také s akcelerací v poslední zatáčce, což bylo frustrující. Snažil jsem se bojovat s Millerem, ale on na rovince získal minimálně třicet metrů, což už pak nešlo stáhnout. Lepšího výsledek jsem vybojovat prostě nemohl. Posledních pět kol jsem jel na limitu. Pozitivní však je, že teď máme pár týdnů na odpočinek a pak už je před námi moje domácí Velká cena,“ těší se Karel Abraham.

Foto: Angel Nieto Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře