Abraham si ve Valencii rozšířil bodovou sbírku

Karel Abraham si při posledním závodě letošního roku připsal dva body za čtrnácté místo. V celkovém pořadí skončil dvacátý.
Abraham si ve Valencii rozšířil bodovou sbírku

V pátek odpoledne zajel Abraham čtrnáctý čas. V kombinaci obou pátečních tréninků byl patnáctý. V sobotu si bohužel pohoršil. Ve třetím tréninku skončil až jednadvacátý a toto místo mu patřilo i v kombinaci tří tréninků, což znamenalo, že musel do první kvalifikace. Z té ovšem nepostoupil, zajel osmý čas, čímž si zajistil start z šesté řady.

„Osmnáctá příčka není zrovna ideální výsledek. Domnívám se, že jsem mohl dopadnout trochu lépe, protože hlavně v posledním kole jsem udělal dvě chyby, kvůli nimž jsem přišel o několik desetinek, které dnes hrály velký rozdíl. Jsem ale celkem spokojený s tím, jak nám vše dneska šlo. Jezdec není nikdy úplně perfektní a vždycky je možné, aby se o nějakou tu desetinku zlepšil, ale abych byl upřímný, musím říct, že cítím, že aktuálně jedeme s motorkou na jejím limitu, nebo jsme mu aspoň dost blízko, zlepšovat časy na kolo je nyní hodně těžké,“ prozradil Abraham po kvalifikaci.

MotoGP: Ve Valencii vítězí Pedrosa, šampionem je Márquez

MotoGP: Ve Valencii vítězí Pedrosa, šampionem je Márquez

V neděli měl brněnský jezdec více důvodů k radosti, protože navzdory potížím s přední brzdou, dokázal závod dokončit na čtrnácté pozici. Z Valencie si tak veze dva body. Za celou sezónu jich nasbíral dvaatřicet a ročník uzavřel na celkově dvacáté pozici.

„Především bych velmi rád poděkoval celému svému týmu, protože jsme dle mého názoru měli velmi dobrý rok, který překonal naše očekávání. Zároveň jsem však i rád, že už je konec, protože to bylo opravdu náročné! Před námi jsou teď ještě testy, ale pak už se těším na volno a na to, až budu moct dobít baterky a připravit se na další rok tak, abych měl ještě lepší výsledky. Tento závod byl velmi náročný hned v úvodu. Přede mnou jeli Baz a van der Mark a nedařilo se mi před ně dostat, protože jsem bojoval s nějakým problémem na přední brzdě a také jsem často dost zápasil při zatáčení. Nastavení bylo jiné, nebylo ideální, ale fungovalo a nakonec jsem se i dokázal před ty dva dostat a pak už jsem začal snižovat ztrátu na jezdce, kteří jeli přede mnou. Ta ztráta však byla bohužel až moc velká, skončil jsem tři sekundy za Petruccim. Jsem však moc rád, že jsem získal další body a že jsme znovu byli první netovární Ducati v cíli, což je věc, na kterou můžeme být pyšní. Při množství pádů v tomto závodě bylo jasné, že podmínky na dráze nejsou takové jako ve zbytku víkendu. Bylo náročné se udržet v sedle. Jezdil jsem sám, takže jsem se musel hodně snažit, abych si udržel potřebnou koncentraci a dojel v pořádku do cíle,“ sdělil v neděli Abraham.

Foto: Aspar


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz