Abraham si z Rakouska veze dva body

V rakouském závodě se sice Abraham dlouho pohyboval na dvanácté příčce, ale v závěru už měl příliš opotřebované pneumatiky, takže klesl na čtrnácté místo.

Sobota Abrahamovi v Rakousku vyšla. Dokázal se probojovat přímo do druhé kvalifikace, kde si nakonec na startovním roštu zajistil jedenácté místo.

„Celkově vzato to byl skvělý den. Ačkoliv se nám někdy trochu zablokoval předem, tak motorka jezdí velmi dobře a ráno se mi dokonce podařilo postoupit přímo do druhé kvalifikace. To pro nás bylo opravdu důležité. V kvalifikaci jsem ve svém rychlém kole dvakrát chyboval, což mě možná stálo jednu nebo dvě pozice. Nicméně čtvrtá řada je dobrou výchozí pozicí pro závod,“ zhodnotil svou kvalifikaci brněnský jezdec.

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

Z rakouského závodu nakonec Karel Abraham vyzískal dva body. Po vydařené kvalifikaci startoval z jedenáctého místa, start se mu také povedl, ale v závěru už měl příliš opotřebované pneumatiky, takže nedokázal držet soupeře za sebou a propadl se na čtrnácté místo.

„Celý víkend se nám dařilo skvěle, skoro až příliš! Start do závodu nebyl špatný, ale vepředu se tam dostali do kontaktu někteří jezdci a já jsem se jim musel vyhnout, takže jsem přišel o nějaké pozice. Snažil jsem se je vybojovat zpátky. Když mě předjel Bautista, tak jsem se zaměřil na dojetí Iannoneho a Kallia. Bohužel mi během závodu dost klouzalo zadní kolo a během závěrečných osmi nebo deseti kol bylo dost náročné udržet se na motorce. Redding a Espargaró se přede mě v posledním kole dostali snadno vnějškem, protože jsem už prostě víc zabrat nemohl. Pneumatika byla úplně zničená. Je to škoda, protože jsem mohl zabojovat o pozice v blízkosti elitní desítky. Během víkendu jsme hodně pokročili z hlediska konzistentnosti časů na kolo, a jsem rád, že jsem závod dokončil, protože poslední kola závodu byla náročná. Být o dvě kola víc, to už bych nedal. Rád bych poděkoval celému týmu za jejich podporu, dva body jsou pro nás dobré, ale nemohu být zcela spokojený, protože vím, že to mohlo být víc,“ sdělil k nedělnímu závodu Abraham.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře