Abraham skončil v Mugellu těsně za body

Karel Abraham si v italském závodě vyjel šestnácté místo, což znamená, že si z Mugella žádné body neveze.

Po třech volných trénincích byl Karel Abraham až třiadvacátý, což znamenalo, že musel nastoupit do první kvalifikace. Tam si zajistil až jedenácté místo, tedy start z jednadvacáté pozice.

„Máme za sebou další hodně obtížný den. Zlepšení sice přišlo, ale zdaleka ne takové, jaké potřebujeme. Mám problém hlavně v levých zatáčkách, například v té poslední, kde mám momentálně velký problém s nedotáčivostí motorky. V kvaldě jsme měli malý technický problém, takže jsem musel vyjet úplně sám, což mi v této situaci moc nevyhovovalo. V druhém výjezdu jsem sice vyrazil za Folgerem, ale ten bohužel v prvním kole spadl. 21. místo není super výsledek, ale doufám, že s usilovnou prací týmu budeme čas i pozice zlepšovat. Zítra bude závod pekelně těžký, je tady přes 30°C a trať má hodně nad 50°C,“ napsal si v sobotu na svůj facebookový profil brněnský závodník.

MotoGP: Na italské půdě vítězí Ital Dovi s italským strojem

Do závodu se Karel Abraham vydával až ze sedmé řady, během závodu se posunul na šestnácté místo. Skončil tedy jednu příčku za poslední bodovanou pozicí. Celkově je Abraham nyní devatenáctý s devíti body na kontě.

„Na dnešní závod to vypadalo, že bude pod mrakem a o dost lepší teplota než v předchozích dnech, ale těsně před naším závodem začal pořádnej pařák. Závod samotný byl poměrně dobrý, časy jsem jezdil stabilní a po testech v Barceloně a pátku a sobotě tady to byl super úspěch. 16. místo je bohužel první nebodovaný, takže odtud tentokrát nevezeme ten chtěný bodík. O to víc se budeme snažit v Barceloně. Teď mě čeká přejezd právě do Španělska, kde příští týden opět závodíme!“ uvedl po závodě na svůj facebookový profil Abraham.

Zdroj: Karel Abraham, foto: Aspar