Abraham uzavřel letošní sezónu ziskem dvou bodů

V posledním závodě letošního roku, který se jel za velmi komplikovaných podmínek, si Karel Abraham vyjel dva body.

V pátek se Abrahamovi na mokré dráze dařilo. V kombinaci pátečních tréninků skončil jako čtrnáctý. V sobotu se jela kvalifikace na osychajícím povrchu a brněnský jezdec si zajistil start ze šesté řady.

„Nebyl to sice náš nejlepší kvalifikační výkon, ale rozhodně to ani není až tak špatná výchozí pozice. Kvalifikace byla první částí programu, kdy se jel v téměř suchých podmínkách, nicméně stále tam nějaká voda byla a to právě bylo nebezpečné. Bylo to náročné i psychicky. V posledním kole jsem upadl a domnívám se, že to bylo právě poté, co jsem najel na vodu. Byl jsem asi tak půl metru mimo závodní stopu a upadl jsem sotva, co jsem otočil plynem. Doufám, po startu z osmnácté pozice zajedeme úspěšný závod. Dle předpovědi by mělo pršet, ale pevně věřím, že si poslední závod s týmem užiju,“ pravil po kvalifikaci Abraham.

MotoGP: Počasím ovlivněný poslední závod roku ovládl Dovi

MotoGP: Počasím ovlivněný poslední závod roku ovládl Dovi

Závod ve Valencii byl nejen posledním závodem letošního roku, ale také Abrahamovým posledním závodem v barvách týmu Angel Nieto. Tento tým totiž v příštím roce nebude součástí kategorie MotoGP a Karla uvidíme u týmu Avintia.

Po celý závodní víkend byly podmínky na dráze hodně složité a závod MotoGP musel být dokonce přerušen, protože na dráze bylo příliš mnoho vody. O něco později byl závod restartován. Jezdci do něj vyrazili podle pořadí třináctého kola původního závodu. Abraham tedy startoval jako čtrnáctý a nakonec na této pozici i dojel a připsal si dva body. Sezónu tedy ukončil s dvanácti body na kontě. Celkově je třiadvacátý.

„Závod byl dost náročný. V první části se měn dařilo v souboji s některými předními jezdci. Když začalo hodně pršet, bylo to složitější. Ve druhé části se mi povedl start a měl jsem dobrý pocit, ale když začalo opět pršet, soustředil jsem se hlavně na dokončení závodu a zisk bodů. Nakonec se mi povedlo dokončit závod i získat body, takže jsem rád. Teď je to takové smutné, protože odcházím z týmu, s nímž jsem jezdil dva roky a zažil jsem s nimi některé skvělé okamžiky. Sice je zase uvidím v paddocku, ale už to nebude totéž. Jsem moc rád a chtěl bych poděkovat týmu Ángel Nieto za dvě skvělé sezony. Doufám, že se jednou naše cesty znovu potkají. Celý tým je skvělý a všichni lidé v něm odvádějí vynikající práci. Není to škoda, že se s nimi musím loučit, ale na nás už čeká další kapitola,“ uzavřel Abraham.

Foto: Angel Nieto Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře