Abraham v Aragonii upadl a nebodoval

Abraham v Aragonii upadl a nebodoval

Karel Abraham odstartoval do aragonského závodu jako patnáctý, ale brzy upadl. Znovu nasedl na motocykl, ale závod nedokončil.

Po pátečních trénincích, které ovlivnilo počasí, byl Karel Abraham pátý. V sobotním dopoledním tréninku bylo sucho a Abraham bohužel pátou pozici neudržel, nevešel se ani do první desítky, takže musel nastoupit do první kvalifikace. Do druhé nepostoupil. Zajistil si patnácté místo na startovním roštu.

„Myslím, že dnešek byl dobrým dnem. Ráno to bylo trochu komplikovanější, protože jsme měli potíže s nastavením a já jsem na motocyklu neměl moc dobrý pocit. Změnili jsme nějaké věci a zdálo se, že jsme udělali krok vpřed, protože se nám ve čtvrtém tréninku podařilo se dostat do elitní desítky. Všechno bylo perfektní. V kvalifikaci šlo všechno dobře. Za Lorenzem jsem si zajel dobrý čas. Pak jsme vyměnili pneumatiky, abych se mohl pokusit zajet další dobré kolo. Snažil jsem se maximálně a navzdory tomu, že jsem udělal pár chyb, se mi to podařilo. Byl to dobrý čas, jen bohužel nestačil na postup do druhé kvalifikace. Myslím, že jsme dost silní, ale všechno nám nevyšlo. Já a Lorenzo jsme byli jediní, kteří zajeli tři kola 1'48s, což je opravdu dobré. Přestože jsem jel na limitu, cítil jsem se dobře, takže zítřek vidím pozitivně,“ věřil po kvalifikaci brněnský závodník.

Do závodu startoval Karel Abraham jako patnáctý, po startu se dostal na čtrnácté místo, ale později upadl ve vývrtce. Dokázal se sice ještě rozjet, ale závod nedokončil.

„Úvod závodu se nám opravdu podařil. V prvních kolech jsem jel se skupinou bojující o dobré pozice. Držel jsem se za Espargarem a cítil se docela jistě. Měli jsme trochu potíže s nastavením na suchém povrchu, kdy se mi hýbal předek. V oblasti tzv. „vývrtky“ jsem přehnal snahu a ujel mi předek. Velmi mě to mrzí kvůli týmu, protože jsme do té chvíle měli dobrý víkend. Máme motorku, která je velmi dobrá, ale v porovnání s GP16 a GP17 jí něco chybí a to něco navíc musím přinést já. Musím se snažit na sto procent, abych zůstal s jezdci, o kterých si myslím, že jsou na mé úrovni. Navíc se také musím snažit se vyhnout jakékoliv malé chybě, což je to, co udělám v Japonsku,“ slibuje po Aragonii Abraham.

Doporučujeme

Články odjinud