Abraham v Austrálii bodoval čtrnáctým místem

Abraham v Austrálii bodoval čtrnáctým místem

Po třech závodech bez bodů se Karel Abraham konečně dočkal. Z Austrálie si veze body za čtrnácté místo.

Po pátečních trénincích byl Karel Abraham třináctý. V sobotním dopoledním tréninku zajel dokonce čtvrtý nejlepší čas, ale na přímý postup do druhé kvalifikace to nestačilo, protože třetí trénink byl ovlivněn deštěm, jezdci v něm tedy nedokázali vylepšit své páteční časy. O postupu tedy rozhodl druhý páteční trénink, v němž byl Abraham třináctý. Brněnský závodník tedy musel do první kvalifikace. Tam zajel pátý čas, takže do druhé kvalifikace nepostoupil a zajistil si patnácté místo na roštu.

„Jsem velice spokojený. Ranní trénink byl takový částečně mokrý – částečně suchý, což pro mě dopadlo senzačně, protože jsem byl čtvrtý a vše dobře fungovalo. Čtvrtý trénink už se ovšem nepovedl, měl jsem technické problémy a skončil jsem skoro poslední. Do začátku kvalifikace jsme ovšem našli řešení a hned v prvním výjezdu jsem za dalším jezdcem zajel dobré kolo, čímž jsem se dostal na třetí místo. V druhém výjezdu už jsem jel sám, ale zopakoval jsem stejný čas, takže mě trošku mrzelo, že jsem při posledním výjezdu nezajel lépe. Bohužel tam bylo pár jezdců, kteří vyčkávali nebo jeli pomaleji a ačkoliv nebyli v ideální stopě, rozhodilo mě to. Každopádně mé ideální kolo je P3 a vše funguje tak, jak má. Jsme nejrychlejší netovární Ducati, celkově druhá Ducati, takže si před závodem věřím,“ řekl spokojený Abraham po kvalifikaci. 

Do závodu vyrážel Abraham jako patnáctý. Do cíle nakonec dojel jako čtrnáctý, přičemž dost musel bojovat s Lorenzem, ale nakonec Španěla velmi těsně nechal za sebou. Po třech závodech bez bodů se tak Abraham dočkal dvou bodů. V celkovém pořadí je devatenáctý s rovnými třiceti body na kontě.

„Jsem moc šťastný. Myslím, že tento výsledek je pro tým velmi důležitý, díky němu se nám totiž vrací dobrý pocit. Nikdy si samozřejmě nepřeji, aby někdo upadl, ale řekněme, že jsme dnes měli smůlu, že se před námi nic nestalo. S celkovým výsledkem je ovšem spokojený. Co se nás týče, závod se nám opravdu povedl, zajížděli jsme dobrá kola a dokázali jsme držet krok s továrními motocykly Ducati! Hodně jsem bojoval s Lorenzem, několikrát jsem ho předjel. Na konci závodu se má přední pneumatika stále držel v dobré kondici na rozdíl od té zadní, která dost klouzala. Ztrácel jsem na výjezdech z levých zatáček. A taktéž jsem přicházel o přilnavost, když jsem do nich vjížděl. Budeme si muset ještě trochu pohrát s elektronikou. V posledním kole jsem si nachystal předjížděcí manévr a ve čtvrté zatáčce jsem se na brzdách dostal před Jorgeho. Byl jsem si jistý, že mi předjetá vrátí při výjezdu ze zatáčky, ale neudělal to, a tak jsem skončil čtrnáctý. Není to nijak výjimečný výsledek, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o závod, v němž jsem jezdil ve velké skupině a dojel jsem jen 26 vteřin za vítězem, si nemyslím, že bychom mohli udělat víc,“ domnívá se brněnský závodník.

Foto: Aspar

Doporučujeme

Články odjinud