Abraham v Le Mans nedojel kvůli technické poruše

Karel Abraham se sice do francouzského závodu kvalifikoval jako devátý, ale v závodě jej postihla porucha, kvůli níž musel odstoupit.
Abraham v Le Mans nedojel kvůli technické poruše

V pátek a v sobotu bylo dění na trati v Le Mans ovlivněno deštěm. V prvním tréninku zajel Karel Abraham šestý nejlepší čas. Odpoledne byl sice až dvaadvacátý, ale kvůli dešti si většina jezdců v druhém tréninku nevylepšila čas, takže po pátku figuroval Abraham na šesté pozici. V sobotním tréninku, v němž se rozhodovalo o přímém postupu do druhé kvalifikace, Abraham uspěl – skončil šestý. A důvod ke smutku neměl ani po kvalifikaci, v níž si zajistil deváté místo – čili start ze třetí řady.

„Dnešní den se vcelku povedl. Ráno byly podmínky dost podobný včerejšku. Jezdili jsme nejdřív na mokru, potom na suchu. Trénink byl super a já jsem zajel 6. místo a dostal se tak definitivně do Q2. V FP4 jsme ještě něco zkoušeli a vlastně to byl první trénink celý na suchu. V kvaldě byl pak cíl předjet pár jezdců a nejlépe se dostat do 3. řady a to se povedlo. Celkově jsem na 9. místě a to je pecka! Těším se na zítřejší závod a věřím, že povezeme zase body!!!“ napsal Karel Abraham na svůj Facebook po kvalifikaci.

MotoGP: Rossi upadl v posledním kole, vítězí Viňales, Zarco na podiu

MotoGP: Rossi upadl v posledním kole, vítězí Viňales, Zarco na podiu

Po kvalifikaci sice Karel Abraham doufal v bodový zisk, ale neděle už se bohužel pro Abrahama nevyvíjela nijak dobře. V noci měl horečku, takže musel navštívit mobilní kliniku. Navzdory nemoci do závodu odstartoval, ale moc daleko nedojel, protože jeho motocykl postihla porucha, kvůli níž musel jezdec odstoupit.

„Tak po skvělým pátku a sobotě dopadl dnešní závod hrozně. První kola byly super a jelo se mi dost dobře za Lorenzem a Espargarem. Bohužel se pak vyskytl technický problém a na rovince mě předjelo několik jezdců. Chtěl jsem zkusit nějak dojet, ale motorka přestala fungovat úplně a já tak musel zajet pomalu do boxu. Je to velká škoda, protože to byl dobře rozjetý závod…Mugello je však Ducati trať, tak tam to určitě půjde!!! Teď vyrazíme do Barcelony na testy, které jsou v úterý a ve středu,“ sdělil v neděli na Facebooku Abraham.

Foto: Aspar Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 24 let.
23. února | Lorenzo Savadori byl jmenován do funkce testovacího jezdce Aprilie.
20. února | GP Valencie se bude jezdit minimálně do roku 2026 včetně. Dnes bylo oficiálně oznámeno prodloužení smlouvy.
17. února | Marc Márquez dnes slaví 27 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 41 let. odkaz