Abraham v Sepangu po problémech s motocyklem nedojel

Karel Abraham měl v Sepangu problém s motocyklem. Ve čtvrtém kole mu stroj přestal jet a už se ho znovu nepodařilo nastartovat.
Abraham v Sepangu po problémech s motocyklem nedojel

V Austrálii Karel dokázal vyjet svůj dosavadní nejlepší výsledek sezóny, ale v Malajsii už na tento úspěch nenavázal. Už v pátek musel řešit technické problémy. V sobotu měl velký pád. Naštěstí se nijak vážně nezranil, ale je dost potlučený. Kvalifikaci jel s bolestmi ruky, zad a hlavy. Vyjel si jednadvacáté startovní místo.

„Bohužel to pro nás nebyl moc dobrý den. Třetí trénink byl v pořádku, čtvrtý ze začátku ještě také, ale pak jsem najel do páté zatáčky, kde se zcela náhle objevil prudký déšť. Byl to těžký pád, motorka je zničená a já zraněný. Naštěstí nemám nic zlomeného, jen mě bolí ruka, záda a hlava. Hodně se zlobím, protože podle mého mínění traťoví komisaři nic nesignalizovali a někteří další jezdci na tom byli ještě hůř, ale tady se to prostě tak někdy stane, že tu začne pršet znenadání. V Evropě je ten začátek deště pomalejší, ale tady můžou být na pár metrech suché podmínky a pak hned podmínky s extrémně silným deštěm. Jsme blízko poslední pozice, takže to bude náročné. Doufejme však, že se budu cítit lépe, takže uvidíme,“ sdělil po kvalifikaci Abraham.

MotoGP: Po Rossiho pádu nakonec vítězí Márquez

MotoGP: Po Rossiho pádu nakonec vítězí Márquez

A ani v závodě neměl Abraham štěstí. Už ve čtvrtém kole mu zhasl stroj a už jej nebylo možné znovu nastartovat. Brněnský závodník tedy musel ze závodu odstoupit a z Malajsie si tak neveze žádné body.

„Je neuvěřitelné, jak moc smolný víkend jsme tentokrát měli. První den jsem měl technický problém, v sobotu jsem zase v době, kdy začalo pršet, havaroval a teď mám z toho dost modřin, které mě bolí ještě teď. V závodě jsme měli potíže s elektronikou, motorka zhasla a už nešla znovu nastartovat. Ráno jsem se přitom cítil už lépe a ve warm-upu jsem nebylo daleko od první desítky. Start jsem sice neměl úplně nejlepší, ale dostal jsem se před pár jezdců a dojížděl jsem Nakagamiho, který nakonec dojel závod na čtrnácté pozici. Problém vyřešíme, ale teď jsem zklamaný, protože jsme měli na to, abychom navázali na výsledek z Austrálie a přidali pár bodů. Bohužel však odjíždíme domů s prázdnou,“ smutnil Abraham po závodě v Malajsii.

Foto: Angel Nieto Team


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz