Abrahamův pád v zahřívacím kole zůstává záhadou

Karel Abraham v Le Mans upadl už v zahřívacím kole. Do závodu pak sice ještě nastoupil, ale následně byl vyloučen. Jeho pád zůstává záhadou.
Abrahamův pád v zahřívacím kole zůstává záhadou

Během celého závodního víkendu v Le Mans se hodně padalo a padalo se i v zahřívacím kole těsně před závodem, což není příliš obvyklé. V jednom místě nezávisle na sobě skončili na zemi Karel Abraham a Joan Mir. Oba pak rychle běželi do boxů a vydali se do závodu. Mir dokázal vyrazit včas, ale Abraham vyjel až poté, co čelo závodu projelo cílem prvního kola, což odporuje pravidlům. Brněnský jezdec tedy uviděl černou vlajku, což znamená vyloučení ze závodu.

MotoGP: Marc napodobil svého bratra Alexe a také vítězí v Le Mans

MotoGP: Marc napodobil svého bratra Alexe a také vítězí v Le Mans

Pád Mira a Abrahama zůstává záhadou. Abraham sdělil, že si není vědom toho, že by nějak chyboval a dle informací, které uvedl tým, ani telemetrie nenaznačuje žádnou anomálii. Abraham později na Facebooku uvedl, že se byl zeptat Mira na okolnosti jeho pádu, ale ani u Suzuki prý na nic nepřišli. Jisté je pouze to, že Mirův pád nebyl důsledkem Abrahamova pádu. Takto nečekaně se obvykle padá například na olejových skvrnách, nicméně to by tam pak muselo být těch pádů víc.

„Víkend nejprve probíhal dobře. Byli jsme spokojení s kvalifikací a před závodem jsem si věřil na body. Myslím, že jsme je mohli získat, ale v zahřívacím kole jsem jel rovně a upadl jsem. Za mnou upadl Joan Mir. Celé to bylo dost podivné. Po pádu mě teď bolí záda a hlava. Jsem zklamaný, je mi to líto, protože vím, že jsme mohli získat nějaké body, ale místo toho odjíždíme s další nulou,“ uvedl Karel Abraham v tiskovém prohlášení po závodě.

Zdroj a foto: Avintia, Facebook Karla Abrahama

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


29. října | Cal Crutchlow dnes slaví 35 let. odkaz
25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz