Abrahamův pád v zahřívacím kole zůstává záhadou

Karel Abraham v Le Mans upadl už v zahřívacím kole. Do závodu pak sice ještě nastoupil, ale následně byl vyloučen. Jeho pád zůstává záhadou.
Abrahamův pád v zahřívacím kole zůstává záhadou

Během celého závodního víkendu v Le Mans se hodně padalo a padalo se i v zahřívacím kole těsně před závodem, což není příliš obvyklé. V jednom místě nezávisle na sobě skončili na zemi Karel Abraham a Joan Mir. Oba pak rychle běželi do boxů a vydali se do závodu. Mir dokázal vyrazit včas, ale Abraham vyjel až poté, co čelo závodu projelo cílem prvního kola, což odporuje pravidlům. Brněnský jezdec tedy uviděl černou vlajku, což znamená vyloučení ze závodu.

MotoGP: Marc napodobil svého bratra Alexe a také vítězí v Le Mans

MotoGP: Marc napodobil svého bratra Alexe a také vítězí v Le Mans

Pád Mira a Abrahama zůstává záhadou. Abraham sdělil, že si není vědom toho, že by nějak chyboval a dle informací, které uvedl tým, ani telemetrie nenaznačuje žádnou anomálii. Abraham později na Facebooku uvedl, že se byl zeptat Mira na okolnosti jeho pádu, ale ani u Suzuki prý na nic nepřišli. Jisté je pouze to, že Mirův pád nebyl důsledkem Abrahamova pádu. Takto nečekaně se obvykle padá například na olejových skvrnách, nicméně to by tam pak muselo být těch pádů víc.

„Víkend nejprve probíhal dobře. Byli jsme spokojení s kvalifikací a před závodem jsem si věřil na body. Myslím, že jsme je mohli získat, ale v zahřívacím kole jsem jel rovně a upadl jsem. Za mnou upadl Joan Mir. Celé to bylo dost podivné. Po pádu mě teď bolí záda a hlava. Jsem zklamaný, je mi to líto, protože vím, že jsme mohli získat nějaké body, ale místo toho odjíždíme s další nulou,“ uvedl Karel Abraham v tiskovém prohlášení po závodě.

Zdroj a foto: Avintia, Facebook Karla Abrahama

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz