Adrenalinový závěr závodu 125ccm vyhrál Marc Márquez

Jezdci 125ccm kubatury dnes ukončili závodní víkend v Británii a nutno říct, že povedeným a napínavým závodem, kde adrenalinový závěrečný duel vyhrál Marc Márquez před Polem Espargarem a třetím Bradley Smithem.

Do sedmnácti kol závodu nejnižší kubatury 125ccm dnes odstartoval z pole position Marc Márquez z Red Bull Ajo Motorsport, domácí jezdec Bradley Smith z Bancaja Aspar, třetí startoval jezdec Tuenti Racing a nejrychlejší z warm-upu Španěl Pol Espargaró a první řadu dnes uzavřel vedoucí jezdec šampionátu Nicolas Terol z Bancaja Aspar.

Márquez velmi dobře odstartoval a okamžitě se ujal vedení startovního pole jezdců 125ccm motocyklů. V nájezdu do druhého kola bylo pořadí Márquez, druhý Pol Espargaró a třetí Bradley Smith, ale už v první třetině druhého kola šel do vedení Espargaró a vedoucí pětičlenná skupinka, kde byl ještě čtvrté Efrén Vázquez a pátý Nicolas Terol, začala ostatním jezdcům viditelně ujíždět.

V polovině závodu byla na dráze následující situace: první jel Marc Márquez, druhý Pol Espargaró, třetí Nicolas Terol, čtvrtý Efrén Vázquez a pátý Bradley Smith. Britský mladík se v závěru posunul na třetí místo a před domácím publikem bojoval o stupně vítězů, které nakonec získal a na dráze si to patřičně vychutnal.

V době, kdy do konce závodu zbývalo pět kol bylo jasné, že o zlatu z Británie rozhodně vzájemný souboj mezi Márquezem a Espargarem. Tato dvojice měla náskok na Terola, Smithe a Vázqueze neuvěřitelných deset sekund a bylo zajímavé sledovat, jakou strategii oba mladíci pro závěr závodu zvolí. Zajímavé bylo, že zřejmě žádnou, byl to boj jak v ringu, padni komu padni.

Poslední dvě kola tedy stály opravdu za to. Španělé si nic nedarovali, jeden kontakt střídal druhý a bylo otázkou času, kdo z nich spadne. To se v posledním kole málem stalo Espargarovi, ale ten se silou vůle dokázal udržet svého motocyklu a cílem projet druhý. Bradley Smith konečně třetí a na stupních vítězů před vlastním, domácím publikem, prostě fantazie.

Vítězem Velké ceny Velké Británie se po sedmnácti kolech stal sedmnáctiletý Marc Márquez z Red Bull Ajo Motorsport, mladý talentovaný Španěl s velmi ostrými lokty.

Český závodník Jakub Kornfeil projel cílem závodu v Británii na dvacátém místě.