Alberto Puig se opřel do Pedrosy i do Rossiho

Alberto Puig, který je nyní týmovým šéfem Hondy v MotoGP, v posledních dnech kritizoval Pedrosu a Rossiho.
Alberto Puig se opřel do Pedrosy i do Rossiho

Šéf Repsol Hondy v MotoGP – Alberto Puig, poskytl rozhovor pro španělský deník La Vanguardia, v němž ostře kritizoval Valentina Rossiho a Daniho Pedrosu.

O Rossim Puig prohlásil: „Valentino byl výborný jezdec. Má všechen můj respekt. Ve svém věku (39 let) má stále touhu a talent jezdit rychle, ale neakceptoval, že už není schopen vyhrát. Nedokáže si připustit, že jeho éra už je pryč. Způsoby, které používá, občas nejsou těmi nejsprávnějšími.“

Dále se Puig vyjádřil i k incidentům, které se v posledních letech odehrály mezi Rossim a Márquezem. „Nikdy jsem neviděl, že by Márquez překročil hranici a že by vůči Rossimu učinil něco zlomyslného. Všechno to byly jen závodní incidenty,“ pravil Puig.

„Respektuji Rossiho, ale všechno v životě má svou chvíli. Ať už chcete nebo ne, teď je číslem jedna Marc,“ řekl dále Puig.

Alberto Puig je novým šéfem týmu Repsol Honda

Alberto Puig je novým šéfem týmu Repsol Honda

Kromě Rossiho schytal Puigovu kritiku i Dani Pedrosa, kterému Puig dlouhou dobu dělal manažera – konkrétně do roku 2013, pak se Puig stal poradcem HRC v MotoGP. Letos se Puig stal šéfem týmu Repsol Honda, takže i letos byl s Pedrosou v blízkém kontaktu.

Puig v rozhovoru prohlásil, že důvodem, proč v posledních letech klesala Pedrosova forma, byl nedostatek touhy po zisku titulu a navíc jeho vůle vítězit nebyla tak velká jako v případě jeho soupeřů.

Pedrosa na Puigovu kritiku reagoval na sociálních sítích: „Velmi mě mrzí, že Alberto Puig byl tak zklamaný z mých výsledků,“ napsal Pedrosa na Facebook. „Musím říct, že mi přijde zvláštní, že tak náhle a radikálně na mě změnil názor. Doufám, že se přes to jednou přenese. Vždy jsem mu dával to nejlepší, co jsem v daném okamžiku mohl. Aby někdo zpochybňoval to, že jezdec chce být šampionem, není zrovna, to co byste v tomto sportu očekávali. Ocenil bych, kdyby veškeré své rozčarování nejprve sdílel se mnou osobně při některé z mnoha příležitostí, které letos měl,“ sdělil dále Pedrosa.

Zdroj: motorsport.com, foto: Box Repsol

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz