Aleix Espargaro má zlomenou patu

Aleix Espargaro měl během čtvrtého tréninku ve Velké Británii hodně těžký pád, přesto absolvoval kvalifikaci i závod. Později se zjistilo, že má zlomenou patu.

Starší z bratrů Espargarových měl ve čtvrtém tréninku na Velkou cenu Velké Británie hodně těžký pád. Po nehodě musel být odnesen na nosítkách, ale o pár desítek minut později už nastoupil do kvalifikace a v neděli odjel závod, v němž obsadil devátou příčku.

MotoGP: Velká cena Velké Británie 2022

MotoGP: Velká cena Velké Británie 2022

Vyšetření na okruhu zlomeninu neodhalilo. V pondělí jezdec absolvoval podrobnější vyšetření v Barceloně, kde mu nakonec byla diagnostikována zlomenina patní kosti pravé nohy. Zranění nevyžaduje chirurgický zákrok. Jezdec ovšem musí sedm dní odpočívat. Chodit smí jen o berlích, aby nohu nezatěžoval.

Cílem samozřejmě je, aby Aleix, který je nyní druhým mužem průběžného pořadí, mohl nastoupit do závodu v Rakousku v co nejlepší kondici. Tréninky na GP Rakouska začínají už příští pátek, takže jezdec má na zotavení jen o něco málo více než týden.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

24. září | Kvalifikaci Moto2 se podařilo dokončit. Z pole position se raduje Canet. Kvalifikace MotoGP se ovšem kvůli dešti opět odkládá.
24. září | Jezdci Moto2 se vrátí na trať v 8:38 našeho času. 1. kvalifikace MotoGP odstartuje v 9:00 a 2. kvalifikace se pojede od 9:25. odkaz
24. září | Jezdci stále čekají... Somkiat Chantra si během čekání stačil i trochu zdřímnout... odkaz
24. září | Tatsuki Suzuki se dnes raduje z pole position a kromě toho slaví i své narozeniny... odkaz
24. září | Stále prší... Do akce tedy jako tradičně vstupují kachničky... odkaz