Aleix Espargaro podstoupil operaci předloktí

Aleix Espargaro hned po závodě v Le Mans podstoupil operaci předloktí. Jednalo se o tzv. kompartment syndrom neboli problém s prokrvením předloktí.
Aleix Espargaro podstoupil operaci předloktí

Problém s prokrvením předloktí je velmi častým problémem u jezdců MotoGP. Letos už z tohoto důvodu museli podstoupit operaci Jack Miller, Iker Lecuona, Fabio Quartararo a tento týden i Aleix Espargaro.  

Aleix Espargaro si už nějakou dobu stěžoval na problémy s předloktím. O Španělových potížích se hodně hovořilo už před dvěma týdny po závodě v Jerezu. Jezdec se ovšem nakonec rozhodl, že operaci podstoupí až po závodě v Le Mans.

Quartararo je po operaci, závod v Le Mans by měl stihnout

Quartararo je po operaci, závod v Le Mans by měl stihnout

A tak se nakonec i stalo. Starší z bratrů Espargarových byl operován toto pondělí v Barceloně. Dle aktuálních informací proběhla operace dobře. Předpokládá se tedy, že by jezdec měl být zpět na dráze už v následujícím závodě, který se jede poslední květnový víkend v Mugellu.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.