Aleix Espargaro si v prvním závodu MotoGP připsal tři body

Porucha na elektronice GP9 ukončila naděje Niccola Canepy.
Klepněte pro větší obrázekAleix Espargaro měl před startem závodu královské kubatury určitě velkou motivaci ve své premiéře v barvách týmu Pramac Racing podat co nejlepší výkon. Už jen z toho důvodu, že jen dvě hodiny před startem jeho bratr Pol vyhrál závod nejnižší kubatury.

Espargaro odstartoval z předposlední pozice na startovním roštu, aby už v první zatáčce figuroval na desáté pozici. Nakonec vše neproběhlo tak, jak si španělský jezdec představoval, ale zisk tří bodů je určitě velmi dobrou vizitkou pro tohoto nadějného závodníka, který v satelitním týmu Ducati dočasně nahradil Mika Kallia.

„Odstartoval jsem opravdu velmi dobře, ale po dvou zatáčkách jsem uvázl ve skupině jezdců, kde se mi nepodařilo vyhnout Elíasovi,“ řekl ke svému prvnímu startu v třídě MotoGP Aleix Espargaro. „Hodně mě to mrzí, protože je to můj velmi dobrý kamarád.“

„Znovu se mi podařilo dostat na dráhu, ale nebylo snadné jezdit sám. Snažil jsem si udržovat správný rytmus a nakonec získal tři body v mém prvním závodu MotoGP. To není zase tak špatné. Teď už znám motocykl o něco víc a věřím, že můžeme zajet mnohem lépe v Misanu, na okruhu, který mám obzvlášť rád,“ uvedl závěrem Aleix Espargaro.

Pro Niccolo Canepu byl závod v Indianapolisu velmi důležitý z hlediska výsledku, protože vedení týmu se již rozhoduje o jezdeckém složení pro příští sezonu. Italovi se povedl start a byl velmi blízko umístění v první desítce, ale problém na elektronice jeho GP9 mu ukončil veškeré naděje.

„Dneska jsem jel dobrý závod, bojoval s Vermeulenem a Elíasem, ale když do konce závodu zbývalo několik kol, nastal problém v elektronickém systému a ten mi najednou zastavil motocykl,“ uvedl Niccolo Canepa, který už sahal po dobrém výsledku, ale letos se mu smůla lepí na paty.

„To je škoda, protože jsem udržoval dobrý rytmus a určitě bych bojoval s jezdci, kteří jeli přede mnou o umístění v první desítce. Je mi to hrozně líto, protože teď potřebuji opravdu dobré výsledky a nyní jen doufám, že toho budu moci dosáhnout v Misanu,“ řekl závěrem zklamaný Niccolo Canepa, studen technické univerzity, který dříve testoval pro Ducati.
23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz