Aleix Espargaro v první desítce

Oba jezdci Pramac Racingu si dnes vybrali různé metody přípravy a to se také odrazilo na jejich konečném výsledku. Aleix Espargaro zajel devátý a Mika Kallio sedmnáctý čas na kolo.

Španělský nováček v satelitním týmu Ducati pokračoval v adaptaci na nový stroj italského výrobce, aby s ním získal maximální kontakt, což se mu dařilo, protože si zlepšil časy a dvoudenní test ukončil v první desítce.

Operovaná ruka mu ani v tak náročných podmínkách tropického prostředí Malajsie nedělala potíže, takže svůj první předsezonní test zvládl dobře a má velký prostor pro další zlepšení.

„Včera jsme se snažili najít konstantní rychlost, zatímco dnes jsme se soustředili na rychlé kolo. Nebylo to tak špatné,“ uvedl Španěl Aleix Espagaro.

„Naopak, jsem vážně spokojený jak to šlo. Je to teprve můj první test v MotoGP a do budoucna se ještě můžu zlepšit. Už se těším až se tu koncem měsíce vrátím.“

Mika Kallio pracoval na změnách v nastavení jeho motocyklu, ale práce se jim nedařila tak jak by si přáli a tentokrát byl z toho až sedmnáctý čas na kolo. Finský jezdec je odhodlán vše změnit k lepšímu už v dalším testu, který je na programu znovu v Sepangu koncem února.

„Zkoušeli jsme hodně změn v nastavení motocyklu, ale měli jsme určité potíže tuto situaci zlepšit a z toho důvodu jsme přišli o spoustu času prací na našich motocyklech v boxech,“ uvedl Mika Kallio.

„Budeme muset do toho vložit maximální úsilí v dalším testu, aby se to změnilo. Jsme nyní příliš daleko od nejlepších a našim cílem je být konzistentně mezi nejlepšími deseti,“ řekl Finský jezdec Pramac Racingu.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz