Alex De Angelis překonal v zahřívacím tréninku Pedrosu

[GP Indianapolisu - MotoGP, warm-up]

Zahřívací trénink před dnešním závodem královské kubatury, Red Bull Indianapolis Grand Prix překvapivě ovládl Alex De Angelis, když se svou satelitní Hondou porazil na suché dráze okruhu Indianapolis Motor Speedway továrního jezdce Repsol Hondy Daniho Pedrosu.

Jezdec týmu San Carlo Honda Gresini porazil muže, který dnes bude do závodu startovat z pole position o 0,04 sekundy, když ve svém posledním, dvanáctém kole zajel čas 1:40,446 sekundy.

Za oběma jezdci Hondy se umístili Jorge Lorenzo a Valentino Rossi v sedlech svých továrních motocyklů Yamaha. Pátá pozice opět patří jezdci satelitního týmu San Carlo Honda Gresini, Tonimu Elíasovi.

Do jedné sekundy se tak vešlo téměř osm jezdců, když šestý a sedmý čas zajeli oba domácí jezdci Colin Edwards a Nicky Hayden a osmý byl s časem 1:41,635 sekundy Marco Melandri.

V závěru zahřívacího tréninku spadnul Niccolo Canepa z Pramac Racingu, ale nehoda to nebyla nijak vážná a vše se obešlo bez zranění.