Alex Debon v roce 2010 s FTR

Zkušený španělský závodník bude letos závodit v nové třídě Moto2 v mistrovství světa silničních motocyklů s 600ccm prototypem FTR M210.

Třiatřicetiletý Španěl poslední sezonu třídy 250ccm ukončil na desáté pozici a nyní stejně jako všichni jeho mladší soupeři musí i on rychle najít co nejkratší cestu k adaptaci na nový stroj, protože to letos rozhodne o tom, kdo získá první titul v Moto2.

„Jsme za Alexe velmi rádi, že v roce 2010 bude závodit na našem stroji,“ uvedl ředitel společnosti FTR Steve Bones. „Velmi dobře se v posledních letech osvědčil jako závodník, ale také jako vývojový jezdec a jeho zkušenosti budou pro FTR M210 neocenitelné.“

Šéfem Debonova týmu Motor Sport 69 bude Xavier Soldevila, jenž v mistrovství světa pracoval u rakouské značky KTM a Španěl tak pro první sezonu v Moto2 získal člověka, který ho může dostat na vedoucí příčky.

„Jsem velmi rád z dohody s FTR a také, že budu pracovat na vývoji stroje FTR pod dohledem Xaviera Soldevila,“ uvedl Alex Debon jehož nejlepším celkovým umístěním v třídě čtvrtlitrů byla čtvrtá příčka z roku 2008.

„Máme skvělé partnery v podobě Aeroport de Castello a technický institut z Monlau Competition. Máme v úmyslu společně bojovat o mistrovský titul a vyvinout tak vítězný stroj, jak jsem to udělal s RSA v třídě 250ccm,“ řekl závěrem Debon, který bude s FTR M210 poprvé testovat koncem ledna v Jerezu.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.