Alex Márquez by příští rok mohl jezdit pro tým Pramac Racing

Po Márquezově vítězství v Le Mans se hodně začalo hovořit o tom, že by tento jezdec mohl příští rok jezdit v MotoGP u týmu Pramac Ducati. Zatím to ale jsou pouze spekulace.
Alex Márquez by příští rok mohl jezdit pro tým Pramac Racing

Před týdnem v Le Mans si Alex Márquez po delší době připsal další vítězství. Mladší z bratrů Márquezových je šampionem třídy Moto3 z roku 2014. Od roku 2015 jezdí ve třídě Moto2, letošní ročník už je tedy jeho pátým rokem v prostřední kubatuře. V posledních dnech se ovšem hodně hovoří o tom, příští rok by mohl přestoupit do MotoGP k týmu Pramac Racing.

„To je normální. Všichni se přesouvají nebo se chtějí přesunout do MotoGP,“ řekl Alex Márquez v souvislosti se spekulacemi o možném přestupu do MotoGP. „Je to práce Emilia (Alzamory). Mám dobré vztahy s lidmi z Pramacu, ale Emilio je ten, kdo tyhle věci řeší. On ví víc než já,“ dodal Márquez.

Moto2: Po dlouhém čekání si další výhru připsal Alex Márquez

Moto2: Po dlouhém čekání si další výhru připsal Alex Márquez

„Loni jsem nepřestoupil do MotoGP, protože jsem se ještě necítil připravený. Letos se cítím mnohem připravenější. Pokud budu mít příležitost, určitě ji využiji, ale teď se musím soustředit na svou práci na dráze, zatímco Emilio bude dělat svou manažerskou práci,“ dodal mladší z bratrů Márquezových.

Francesco Guidotti, manažer týmu Pramac Racing pro motogp.com potvrdil, že jednal s Emiliem Alzamorou (manažerem Alexe Márqueze), ale zároveň dodal, že pro tým Pramac Racing je prioritou udržet si současnou dvojici – tedy Millera a Bagnaiu.

Nicméně není žádným tajemstvím, že Jack Miller má smlouvu s týmem Pramac pouze do konce letošního roku a pomýšlí na místo u tovární Ducati. Danilo Petrucci má s tovární Ducati smlouvu pouze na letošní rok a není jisté, zda mu bude prodloužena i na příští rok. Tým Pramac Racing tedy hledá možnosti řešení pro případ, že by Miller opravdu s týmu odešel.

Aktuálně tedy ještě není nic jistého. Jak se věci skutečně vyvinou, bude jasné až během následujících týdnů.

Zdroj: motogp.com, foto: Marc VDS

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.