Alex Rins prodloužil smlouvu se Suzuki

Alex Rins bude jezdcem Suzuki i v následujících letech. Jezdec a tým se dohodli na prodloužení smlouvy o dva roky.

V tuto chvíli zatím vůbec není jasné, kdy a za jakých podmínek se znovu začne závodit. Jezdci a týmy ovšem hledí i do budoucna a sjednávají smlouvy na další roky.

Alex Rins a tým Suzuki dnes oznámili, že jejich spolupráce bude pokračovat i po konci letošního roku. Domluvili se na prodloužení smlouvy o dva roky. Rins tedy u Suzuki zůstane minimálně do konce roku 2022.

MotoGP: Márquezova série v Austinu končí, první výhru v královské třídě si vyjel Rins

MotoGP: Márquezova série v Austinu končí, první výhru v královské třídě si vyjel Rins

Španěl Rins se k Suzuki připojil v roce 2017. Jeho debut v MotoGP byl ovšem poznamenán zraněním. V druhé polovině sezóny už pak ale dokázal zajíždět konzistentní výsledky a v roce 2018 se nadále zlepšoval. V Argentině roku 2018 vybojoval první stupně vítězů. V témže roce pak ještě dokázal na podium vystoupit i v Nizozemsku, Japonsku, Malajsii a Valencii.

Loni pak sice Rins vystoupil na stupně vítězů jen třikrát, ale z toho dvakrát na stupínek nejvyšší. Svou úplně první výhru v MotoGP si vyjel v Austinu (2019) a pak ještě zvítězil i ve Velké Británii. V Jerezu dojel druhý. Celkově pak za loňský ročník posbíral 205 bodů a v celkovém pořadí šampionátu obsadil čtvrté místo. Letos v předsezónních testech se mu také dařilo, nicméně závod se letos zatím ještě nejel a v brzké době ani nepojede. Jisté však je, že Rins bude součástí týmu Suzuki i v letech 2021 a 2022.

Zdroj: Suzuki, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře