Alvaro Bautista má šanci v roce 2010 jet u Suzuki v MotoGP

Vedení týmu čeká na jeho rozhodnutí do GP Katalánska.
V příštích dvou týdnech se může Alvaro Bautista stát jezdcem továrního týmu Suzuki MotoGP. S takovou informací přišel na svých stránkách Motorcycle News.

Ten dále uvedl, že v současné době vedoucí jezdec průběžného hodnocení čtvrtlitrové kubatury má čas do Velké ceny Katalánska, aby vedení Suzuki sdělil své rozhodnutí, zda v roce 2010 pojede s jejich GSV-R.

Alvaro Bautista má velkou příležitost přestoupit do vysněné kubatury, ale lhůta na odpověď je opravdu velmi krátká a na rozhodnutí ohledně své budoucnosti u Suzuki má minimum času.

Oběma současným jezdcům Suzuki Lorisi Capirossimu a Chrisi Vermeulenovi vyprší smlouva koncem roku a vedení týmu už jednalo s jezdci jako Ben Spies, Dani Pedrosa nebo Marco Simoncelli.

Španělský zdroj pro Motorcycle News uvedl: „V Barceloně bude více schůzek s Alvarovým managementem. Rád by dal přednost počkat o něco déle, ale vypadá to, že u Suzuki na jeho odpověď velmi spěchají.“

Alvaro Bautista chce pravděpodobně pozdržet své rozhodnutí do doby než zjistí, zda jeho současný šéf týmu Jorge Martinez náhodou nepostaví v příštím roce svůj tým v královské kubatuře, protože v takovém případě by jeho přechod do MotoGP byl mnohem jednodušší.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz