Álvaro Bautista věří, že letos prorazí mezi nejlepší

Španěl je jediným zástupcem továrního týmu Suzuki, letos pojede svou druhou sezonu v MotoGP a testem v Sepangu chce otočit list a pro letošní ročník spolu s týmem připravit konkurenceschopnou GSV-R.
Álvaro Bautista věří, že letos prorazí mezi nejlepší

V premiérové sezoně zajel Bautista nejlepší umístění v podobě pátého místa, také si ale zlomil klíční kost a spolu s Lorisem Capirossim jako jediní využili nadlimitního přídělu pohonných jednotek. Rok 2010 ukončil na třináctém místě a po odchodu jeho italského týmového kolegy se nyní veškerá pozornost japonského výrobce zaměří čistě na jeho osobu.

Před prvními testy sezony je Bautista v dobré náladě a odhodlán dokázat, že je jezdcem, který není předurčen závodit na konci startovního pole. Šestadvacetiletý Španěl velmi tvrdě pracoval na své fyzičce, také si dopřál dvoutýdenní dovolenou a v rozhovoru s motogp.com řekl jasně, jaké jsou jeho ambice v nadcházející sezóně.

„Bude to těžký rok, ale mám teď s motocyklem o něco více zkušeností a věřím, že všechno, co jsem se loni naučil mi pomůže,“ řekl Álvaro Bautista. „Je pravdou, že budu pouze jeden jezdec v týmu, ale vůči Suzuki mám velkou důvěru, protože jsme loni odvedli dobrou práci na vývoji motocyklu a v tom budeme pokračovat také letos.“

„V minulém roce jsem skončil dvakrát pátý (GP Katalánska a GP Malajsie), což bylo skvělé, ale v tomto roce bych se rád zaměřil na to, abych v některých závodech bojoval o pozice na stupních vítězů. Myslím, že pokud odvedeme dobrou práci v předsezonní přípravě, tak je to možné,“ pokračoval rodák z Talavery.

První možnost zapracovat na konkurenceschopnosti kompletu jezdec-stroj má tým Suzuki během úvodního testu v Malajsii, který začíná už příští týden v úterý. „Začneme s nastavením, které jsme už vyzkoušeli při posledním testu ve Valencii,“ pokračoval Španěl. „Shledali jsme tam určitá pozitiva a pojedeme s tímto základem. V průběhu zimní přestávky v Japonsku velmi usilovně pracovali, aby došlo ke zlepšení. Zkoušeli jsme různé pozice umístění motoru v podvozku a zdá se, že nám to nabídlo o trošku větší jistotu, ale to musíme potvrdit v nadcházejícím testu, abychom zjistili, zda jsme se vydali správným směrem.“

„Všechny motocykly se můžou zlepšit. Když Valentino Rossi přestoupil k Yamaze, byl to možná horší  motocykl v poměru k ostatním a on z něho udělal vítězný. Myslím, že tvrdou prací a znalostmi, co třeba v pravou chvíli udělat, to (GSV-R) můžeme zlepšit. Suzuki má kapacity a potenciál to udělat a uvidíme, zda to dokážeme během této zimy. Myslím, že u motorky postrádáme trošku zadní přilnavosti v nájezdu a výjezdu ze zatáček a na zlepšení této stránky se zaměříme. Pokud to zvládneme, učiníme tak významný posun.“

Druhá sezona již pro Bautistu neznamená pouze seznamování se s novým prostředím, lidmi kolem sebe, strojem a stylem jízdy na všech osmnácti okruzích, ale je tu již určitá motivace bojovat s nejlepšími a snažit se je, alespoň v některých závodech porazit. „Loni jsem se hodně naučil. Získal jsem skvělé zkušenosti, ale také jednu špatnou, což bylo zranění klíční kosti. Věřím, že jako jezdec jsem o hodně vyspěl a ke konci se také o něco zlepšil. V této kubatuře se mám ještě stále co učit, ale pokud nemám problémy se zraněním tak si myslím, že jako jezdec můžu učinit velký pokrok.“

Závěrem Álvaro Bautista dodal: „Nevím, který to bude závod, kdy budu moci vyhrát, ale vím, že mám soupeře, kteří vyhráli závody nebo dokonce titul, jako například Lorenzo a které jsem porazil, když jsem s nimi závodil v nižších kubaturách. Proč bych to neměl dokázat v této? Je mi jasné, že to není nic jednoduchého a že budu muset hodně tvrdě pracovat, abych toho dosáhl.“

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |