Američan John Hopkins hledá cestu zpátky do MotoGP

Jeho manažer Bob Moore hovořil s vedením Monster Tech 3.
Manažer Jamese Toselanda měl tento víkend namířeno do Misana mezi suberbiky a manažer Johna Hopkinse zase navštívil Velkou cenu Katalánska. Oba manažeři tam plnili jeden jediný úkol a to zjistit u vedení závodních týmů potenciální možnosti angažmá pro své svěřence.

Bob Moore, manažer amerického jezdce superbikové Hondy v Barceloně hledal pro Hopkinse nové možnosti v třídě MotoGP poté, co kvůli lednovému odstoupení tovární Kawasaki přišel Američan ve světovém šampionátu silničních motocyklů o místo.

V Katalánsku se Moore setkal s Herve Poncharalem a setkání to určitě nebylo náhodné. Je všeobecně známo, že u Tech 3 novou sezonu už pravděpodobně nezahájí stejné jezdecké složení v podobě Edwards – Toseland a v neposlední řadě také proto, že je to právě Moore, který sehrál důležitou roli v rozhodnutí americké firmy Monster Energy sponzorovat právě Tech 3.

„V současné době hledáme pro Johna dobrou a konkurenceschopnou možnost v MotoGP,“ uvedl Bob Moore pro Motorcycle News. „Pokud může získat dobrý motocykl pak je přesvědčen, že dokáže předvést mnohem lepší výkon než v minulém roce a být tam, kde byl v roce 2007, když byl čtvrtý. Trošku jsme o Johnovi hovořili s týmem Tech 3.“

John Hopkins se v současné době zotavuje ze zranění, které utrpěl po jeho nehodě v holandském Assenu, takže snahy svého manažera ani dobré a dlouholeté přátelství z americkým výrobcem energetických nápojů nemůže ještě podpořit dobrými výsledky v závodech superbiků. Dle britského Motorcycle News, ale Američanovo jméno na seznamu potenciálních jezdců pro Tech 3 nefiguruje.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz