Američan Spies je na dráze IMS velmi rychlý

Američan v pátek vyhrál první trénink a v druhém na Stonera ztratil jen kolem dvou desetin. Jorge Lorenzo byl dopoledne devátý, ale stačil zrychlit a den ukončit s čtvrtým časem.

Američan Spies ještě bojuje s bolestí v oblasti ramene, ale na motorce mu to větší problémy nedělá. S časem na kolo 1´43,260 sekundy vyhrál první trénink a s časem 1´40,918 sekundy odpoledne skončil druhý, 0,194 sekundy za Casey Stonerem.

„Dnes to byl dobrý začátek víkendu. Po prvním tréninku jsem čekal, zda dráha zůstane stejná, ale nakonec se to odpoledne o hodně zlepšilo,“ uvedl Ben Spies. „V obou trénincích jsme skončili v první trojce, což je skvělé.“

Jorge Lorenzo měl těžší vstup do víkendu, protože stejně jako většina dalších jezdců bojoval na dráze s nedostatečnou přilnavostí. Po trénincích kubatury 125ccm a Moto2 došlo k dalšímu pogumování nového povrchu, což odpoledne Lorenzovi umožnilo nastavil kolo na  1´41,461 sekundy.

„Dnes jsem ze začátku bojoval s novým asfaltem. Ráno to nebylo vůbec dobré, ale v druhém tréninku se to o dost zlepšilo,“ prozradil Španěl Lorenzo. „Přilnavost zadní části motorky je nyní dobrá, ale mám ještě nějaké problémy s předkem. Je jasné, že v některých částech okruhu se můžeme zlepšit. Ben jezdí opravdu velmi dobře a to znamená, že můžu být ještě rychlejší.“

21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz