Andrea Dovizioso: Stále tomu nemůžu uvěřit

Ital dnes v Doningtonu vyhrál svůj první závod v MotoGP.
Andrea Dovizioso je v královské kubatuře MotoGP už druhým rokem a teprve prvním u továrního týmu Repsol Hondy. V dnešním závodu britské Grand Prix, kde všichni favorité postupně odpadli, získal své vůbec první vítězství v MotoGP.

Jorge Lorenzo z tovární Fiat Yamahy spadl a závod nedokončil, jeho týmový kolega Valentino Rossi také spadl, ale stačil se znovu s poškozeným motocyklem vrátit na dráhu a v závěru si připsat body za páté místo.

U tovární Ducati pro změnu zvolili u svých dvou jezdců Casey Stonera a Nicky Haydena mokré pneumatiky už na startu a to se jim krutě vymstilo, protože skončili jako poslední a v případě týmového kolegy Doviziosa, Španěla Daniho Pedrosy, padly veškeré naděje, když začalo silněji pršet.

Potom, co se před Doviziosem odporoučel k zemi do té doby vedoucí jezdec Valentino Rossi, byl Italův náskok na jezdce za ním přes deset sekund, ale Randy De Puniet spolu s Colinem Edwardsem to ke konci závodu dokázali umazat na necelé dvě sekundy, když jim do konce závodu zbývalo ujet poslední tři kola.

Každopádně to, že se De Puniet s Edwardsem rvali o každý metr dráhy v Donington Parku, Italovi umožnilo si bezpečný náskok udržet až do cíle a britský podnik závodů mistrovství světa silničních motocyklů vyhrát.

„Stále si ještě nemůžu uvědomit, že jsem vyhrál závod MotoGP,“ řekl Andrea Dovizioso pro televizi Italia 1.

„Jsem šťastný. Zajel jsem fantastický závod, protože podmínky byly hodně obtížné. Bylo to jednoduché do doby než spadl Valentino, protože jsem jezdil za ním. Potom to bylo dost těžké, protože jsem měl jedenáct sekund náskok a myslel si, že na to nebudou tak tlačit, aby mě dohnali.“

„Místo toho na mě najeli hodně sekund v relativně krátkém čase. Problém byl v tom, že jsem neviděl kde to mokré je a kde ne, takže jste nevěděli, kde na to můžete pořádně zatlačit a na hladkých pneumatikách je velmi snadné přijít o přilnavost,“ řekl Dovizioso.

„Nechtěl jsem o tuto šanci přijít. Bylo to těžké, ale je to ohromné zadostiučinění,“ uvedl Dovizioso, který ani v jednom z posledních tří závodů Grand Prix nebodoval a dnes už potřeboval zajet opravdu výraznější výsledek.

„Tento rok byl zatím hodně obtížný. Máme nějaké problémy, které potřebujeme vyřešit a to je také důvodem proč jsme nezískali tolik dobrých výsledků, zejména, když jsme nebodovali v posledních třech závodech. Pracujeme na tom a snažíme se odvádět maximum,“ uvedl závěrem Dovizioso.