Andrea Dovizioso včera představil novou Hondu RC212V

Prezentace týmu se díky TV přenosu také zúčastnil Dani Pedrosa.
V sobotu večer proběhla oficiální prezentace týmu Respsol Hondy MotoGP v Palacio de Deportes de la Comunidad v Madridu, která byla součástí posledního závodu mistrovství světa v halovém trialu.

Andrea Dovizioso se prezentace zúčastnil osobně, jeho týmový kolega Dani Pedrosa využil satelitní techniky a prezentace v Madridu byl přítomen ve virtuální podobě. Díky tomu byl španělský jezdec schopný spolu se svým týmovým kolegou přivítat z Barcelony všechny své fanoušky v Madridu.

Na pódiu haly v Madridu se Andrea Dovizioso setkal s dalším jezdcem Repsolu Toni Bouem, který zvítězil v letošním halovém mistrovství světa v trialu. V závěru prezentace plné hudby a světelných efektů odhalil Andrea Dovizioso nový model Hondy RC212V 2009, s kterým letos bude bojovat o nejlepší možné pozice ve své první sezoně u továrního týmu.

„Stát se oficiálním jezdcem v týmu Repsol Hondy je pro mě splněným snem. Je to velký zážitek a neuvěřitelná výzva, něco, co už jsem měl příležitost vidět v předsezonních testech. Být v továrním týmu znamená, že máte mnohem větší zodpovědnost,“ uvedl Doviziosi během prezentace týmu Repsol Hondy.

„Vše, co jsem dělal dříve bylo jezdit tak rychle, jak jen to bylo možné laděním nastavení, ale nyní musím také myslet o tom, jak se motocykl chová, aby se jeho celkový výkon mohl zlepšit.“

„Jsem velmi rád, že jsem byl v Madridu na prezentaci týmu Repsol Hondy a udělám vše, co bude v mých silách, abych bojoval o světový titul,“ řekl Dovizioso závěrem.

Klepněte pro větší obrázekK fanouškům promluvil z televizní obrazovky Dani Pedrosa, který byl v té době v Barceloně. „Během léčby se cítím dobře a musím být trpělivý, protože bude trvat ještě dva týdny než začnu hýbat s kolenem. Je mi líto, že nemůžu být během prezentace týmu se všemi fanoušky v Madridu, ale potřebuji se uzdravit a v této chvíli musím své tělo poslouchat.“

„Bylo dobré mít možnost pozdravit všechny fanoušky až z Barcelony a jsem moc rád, že jsem se jí mohl zúčastnit, třebaže jen z televizní obrazovky,“ řekl Pedrosa a závěrem dodal: „Cíl je pořád stejný, pokusit se uzdravit do prvního závodu v Kataru,“ řekl Dani Bedrosa.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.