Andrea Iannone představil projekt pro sezonu 2011

Andrea Iannone, talentovaný italský závodník střední kubatury Moto2 v úterý představil svůj nový motocykl Suter MMXI a tým Speed Master pod vedením Alessia Salucciho.
Andrea Iannone představil projekt pro sezonu 2011

Prezentace nového týmu v kubatuře Moto2 se odehrála v italském Miláně a pro Iannoneho to nebyla jen tak nějaká událost. Jeho kvalit si všiml Salucci, dlouholetý kamarád Valentina Rossiho a člověk, který chce dál pracovat Iannoneho talentu stejně, jako Iannoneho otec Regalino nebo Silvio Vercilli, výrobce první elektronické ochranné přilby.

V hotelu Boscolo Exedra Milano, kde se celá oficiální prezentace odehrávala, úvodem zaznělo: „Tento tým se zrodil a byl vytvořen pro Andrea za jeho houževnatost a talent,“ řekl jeho otec Regalino Iannone.

Speed Master je italským projektem, který má za cíl, vytěžit z Iannoneho talentu maximum. Letos je to pro Itala druhá sezony v prostředí šestistovek, takže je nejen zkušeným jezdcem, ale rovněž patří mezi favority soutěže. Loni sezonu ukončil na třetím místě s pěti pole position, třemi vítězstvími a celkem osmi pozicemi na stupních vítězů.

Pro letošní ročním změnil nejen tým, ale také podvozek. Z osvědčené značky FTR přestoupil na švýcarský Suter, který v současnosti patří mezi špičku. V testech se Iannone pohyboval kolem osmnácté příčky a z Jerezu odjel se ztrátou 1,8 sekundy.

„Opravdu nejsem rád v roli muže na scéně, chci prokázat své kvality, když jsem v sedle svého motocyklu,“ uvedl Ital Iannone, když hovořil během slavnostní prezentace v Miláně. „V týmu panuje velké nadšení, má značné zkušenosti a věřím, že máme vše správně nastaveno, abychom dosáhli špičkových výsledků. Teď prostě musíme nastartovat motor a zahájit šampionát.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.