Ani po Silverstone nemá Kornfeil důvod k radosti

Ani ve Velké Británii se Kornfeilovi nepodařilo dojet na bodované pozici. Letos zatím bodoval jen jednou.
Ani po Silverstone nemá Kornfeil důvod k radosti

Po pátečních trénincích byl Kornfeil na čtyřiadvacátém místě. V sobotu dopoledne, kdy se jelo na osychající dráze, se Kornfeil blýskl třetím nejrychlejším časem. Na kvalifikaci už ovšem zase byla dráha suchá. Českého jezdci kvalifikace vůbec nevyšla. Obsadil až jednatřicáté místo.

„Pořád něco vymýšlíme s motorkou a naše kvalifikace jsou čím dál horší. Ráno na vodě to bylo dobré, ale teď to byla katastrofa. Okruh je hodně rovinatý, takže v Moto3 rovinka ve slip streamu znamená tři desetiny. Já jsem před sebou klasicky nikoho neměl. To by ale ani tak nevadilo. Nejhorší byla poslední část kvalifikace, kdy jsme hrozně dlouho stáli v boxu a nemohl jsem se o nějaký čas pokusit ani sám. Startovat jednatřicátý je prostě katastrofální a víkend se tak trošku obrací v noční můru. Nebudu ale házet flintu do žita, závodí se až zítra,“ řekl po kvalifikaci jihomoravský jezdec.

Moto3: Předčasně ukončený závod vyhrál Canet

Moto3: Předčasně ukončený závod vyhrál Canet

Ani v závodě si Kornfeil nespravil chuť. Po startu z jednatřicátého místa se mu sice podařilo získat nějaké pozice, ale ve skupině se jezdci hodně předjížděli, což mělo za následek, že se nemohli přiblížit k jezdcům v první dvacítce. V samotném závěru se sice Kornfeil posunul o několik pozic vpřed, ale závod byl kvůli pádu Bendsneydera a Guevary předčasně ukončen, takže se jako konečné výsledky bere pořadí z konce šestnáctého kola. Původně byl Kornfeil klasifikován jako čtyřiadvacátý, ale po revizi výsledků se posunul na třiadvacáté místo.

„Jednoznačně byl největším problémem dneška start. Tedy ne start samotný, ale ta startovní pozice. Když se pak utvořila ta skupina, pořád jsme bojovali, předjížděli se a tak se prostě nedá dotahovat. I když jsem se dostal na její čelo, ostatní nechtěli spolupracovat. Bylo jasné, že si to o pozice rozdáme mezi sebou. Trošku škoda toho závěru, kdy jsem se dostal na 21. místo. Rozhodně by to vypadalo líp než ta dvacet čtyřka. Důležité ale je, že je Juanfran v pořádku. Tento víkend za moc nestál. Kromě třetího místa na vodě ve třetím volném jsme pořád byli za první dvacítkou a to je v každém případě hodně neuspokojující. I když se snažím dělat maximum, je to pořád hodně málo,“ vyjádřil se po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Peugeot MC Saxoprint

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře