Anthony West měl pozitivní dopingový test

Australský jezdec Anthony West byl měl pozitivní test při kontrolním odběru po závodu ve francouzském Le Mans. CDI se rozhodlo jezdce z této GP vyloučit.

Australan jezdící ve třídě Moto2, Anthony West, byl pozitivně testován na zakázanou látku Methylhexaneamin, která je zahrnuta mezi zakázané stimulanty. V návaznosti na rozhovor s jezdcem se CDI (mezinárodní disciplinární soud)  rozhodlo Anthony Westa diskvalifikovat z GP Francie v Le Mans, konané 20. května. Kromě toho dostal jezdec jednoměsíční zákaz startu v závodech pořádaných nebo schválených FIA nebo na národní či mezinárodní úrovni.

Methylhexaneamin - původní použití jako nosní kapky, po kombinaci s kofeinem, popřípadě dalšími složkami byl prodáván jako doplněk stravy, který může být použit jako univerzální stimulant.

Zákaz startu platí od 30. října, což znamená, že Anthony West určitě nepojede v posledním závodě, který se koná ve Valencii na okruhu Ricarda Torma. Jezdec má právo na odvolání do pěti dnů u TIA (mezinárodní tribunál).

Případ vyvolává vzpomínku na rok 2000, kdy byl Noriyuki Haga, pozitivně testován na efedrin, způsobené dietním doplňkem, který přes zimu použil.

26. května | Danny Kent nahradí v Mugellu zraněného Ikera Lecuonu.
25. května | Esteve "Tito" Rabat dnes slaví 28 let.
22. května | Nicky Hayden - vzpomínkové video: odkaz