Antonio Banderas vstupuje do světa závodních motocyklů

Promoracing pojede v Moto2 s Joanem Olivem a Kenny Noyesem.
V příštím roce bude mít ve světovém šampionátu svou premiéru nová kubatura Moto2 s motocykly o obsahu 600ccm. O tuto třídu je velký zájem a jedním z nových hráčů na poli top motocyklových závodů je tým Promoracing, jenž bude podporovat známý španělský herec Antonio Banderas.

Šéf týmu Dani Devahive pro motogp.com uvedl, že tým Promoracin se nyní připravuje na finální podnik ve španělském Národním šampionátu, který se pojede tento víkend ve Valencii a v příštím roce bude závodit v Moto2 jako ´Team Jack&Jones by Antonio Banderas´.

Dvojici jezdců pro sezonu 2010 již mají u Promaracingu vyřešenou, prvním jezdcem je Joan Olive, který letos v nejnižší kubatuře mistrovství světa obsadil devátou příčku a Kenny Noyes, jenž spolu s Olivem vyzkoušel závodní prototypy Moto2 během listopadového testu ve Valencii.

„Jsme velmi šťastní, protože po deseti letech tvrdé práce ve španělském šampionátu a dalších různých projektech na mezinárodní scéně jsme nakonec dosáhli našeho cíle. Postup do mistrovství světa s našim vlastním týmem, dvěma jezdci a silným technickým zázemím. Nová třída Moto2 je nejlepší příležitostí předvést náš potenciál,“ řekl Dani Devahive.

„Antonio je velkým příznivcem motocyklových závodů a poprvé se zapojil do našeho projektu v době, kdy jsme hledali sponzora. Podíval se na naši historii a čeho jsme dosáhli ve španělském šampionátu a rozhodl se v našem projektu angažovat v pozici majitele týmu.“

„V týmu tak bude obrovským zdrojem inspirace a motivace pro všechny včetně obou jezdců, ale rovněž zvedne zájem po mediální stránce a to pro nás bude důležité zejména z hlediska zabezpečení větších zdrojů, abychom nakonec byli mnohem konkurenceschopnější.“

Datum oficiálního představení týmu zatím není stanoveno, ale předpokládá se, že se uskuteční buď koncem ledna nebo začátkem února 2010. Ohledně dalších plánů v nové éře týmu Antonia Banderase, Devahive uvedl: „S nabitým programem to Antonio nebude mít snadné, ale pokusí se absolvovat maximum závodů. Byl zvyklý vstávat ve čtyři ráno, aby sledoval závody, protože bydlí v Los Angeles!“

„Projektem je velmi nadšený stejně jako já a konečným cílem je závodit v třídě v MotoGP. Vzhledem k tomu jak se celá situace vyvíjí a se změnami v pravidlech je možné, že za pár let budou soukromé týmy schopny přejít do MotoGP s adekvátní sponzorskou podporou a mediálním profilem. To je náš cíl a proto chtěl Antonio vstoupit do světového šampionátu s novým týmem, začít od píky a vybudovat nový tým lidí,“ řekl závěrem Dani Devahive.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz