Aprilia oficiálně potvrdila Viňalesův příchod

Aprilia vydala oficiální prohlášení, v němž potvrzuje, že Maverick Viňales bude od roku 2022 jejich jezdcem.

Před několika týdny Maverick Viňales oznámil, že se s Yamahou dohodli na předčasném ukončení smlouvy. Dle původní dohody totiž měl Viňales jezdit s Yamahou i v příštím roce. Nakonec se ovšem domluvili, že vzájemnou spolupráci ukončí už na konci této sezóny.

Viňales odejde od Yamahy už na konci roku 2021

Viňales odejde od Yamahy už na konci roku 2021

Od té doby, co Viňales ohlásil odchod od Yamahy, se hovoří o tom, že příští rok Španěl přestoupí k Aprilii. A nyní už je to oficiální. Yamaha potvrdila Viňalesův příchod. V roce 2022 tedy bude týmovým kolegou Aleixe Espargara. A nebude to poprvé, kdy budou Viňales a Espargaro v jednom týmu. Jezdili totiž spolu už u Suzuki.

Viňales se omluvil Yamaze za své chování při GP Štýrska

Viňales se omluvil Yamaze za své chování při GP Štýrska

„Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit, že jsme podepsali smlouvu s Maverickem Viñalesem,“ řekl Massimo Rivola, generální ředitel Aprilia Racing. „Je to jezdec na velmi vysoké úrovni a jeden z nejčistších talentů v královské třídě. Náš projekt je nyní obohacen o hodnotu, kterou přináší Maverick, mistr světa, který má talent špičkového jezdce MotoGP . V době velkých změn, poté, co jsme na trať dostali zcela přepracovaný stroj a kompletně jsme konsolidovali ve skupině protagonistů, je nyní před námi změně statusu na tovární tým,“ pokračoval Rivola.

„Je nám ctí, že můžeme Viñalesovi zpřístupnit všechny naše nejlepší dovednosti spolu s nadšením a vášní. Jsem si jist, že stejně jako Aleix přijme tento projekt s velkým potenciálem. Příchod Mavericka rozhodně neznamená odchod Lorenza Savadoriho, protože ten bude i nadále nedílnou součástí rodiny Aprilia Racing,“ dodal Rivola.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře