Aspar už v Le Mans s podvozkem Suter

Tým Mapfre Aspar s definitivní platností potvrdil, že po absolvování dvou podniků MS s podvozkem RSV pojede od závodu Velké ceny Francie s podvozkem švýcarského výrobce Suter.

Julián Simón sice v prvních dvou závodech dokázal bojovat o přední pozice v kvalifikacích, když pokaždé startoval jako druhý, ale nedostatek pro další vývoj podvozku RSV byl rozhodujícím kritériem v rozhodnutí španělského týmu změnit výrobce a dál pokračovat se Suterem.

„RSV je konkurenceschopný motocykl, ale Mapfre Aspar má v boxech dva mistry světa a oni v průběhu sezony nemůžou ztrácet čas vývojem,“ řekl šéf týmu Aspar Jorge Martinez. „Sponzoři a tým samotný od začátku usilují o vítězství a proto jsme se rozhodli přejít na Suter, který se těší opačné úrovni úspěšnosti a aktuálně je ve vedení šampionátu.“

V Mapfre Aspar jede Julián Simón, mistr světa nejnižší kubatury do 125ccm z roku 2009 a Francouz Mike Di Meglio, který ve stejné kubatuře získal titul v roce 2008. Oba jezdce čeká ve čtvrtek test na okruhu Albacete a ve francouzském Le Mans už nastoupí s novými motocykly.

Startovní pole Moto2 se tak od třetího podniku sezony rozroste na celkem třináct jezdců s motocykly Suter a jediným, kdo v této chvíli pojede s motocyklem RSV je český závodník týmu Cardion AB Motoracing, Karel Abraham.

17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.