Austrálie hledá termín pro Grand Prix 2012

Organizátoři Velké ceny Austrálie stále hledají nový termín pro australskou Grand Prix 2012 a to znamená, že není jisté, zda se za rok na Phillip Islandu vůbec motocyklový závod pojede.
Austrálie hledá termín pro Grand Prix 2012

Ze strany promotéra mistrovství Dorny je požadavek jasný, říjnový termín se buď posune na začátek sezony nebo se v Austrálii nepojede vůbec. Důvodem je počasí. Loni museli pro déšť zrušit páteční tréninky, jezdce trápí silný vítr a chlad, který je pro motocyklové závody nepřítelem číslo jedna.

Šéf Dorny Carmelo Ezpeleta ohledně změny termínu Velké ceny Austrálie pro australský tisk uvedl: „Naše stanovisko se v této věci vůbec nezměnilo. Pro sezonu 2012 chceme závod posunout na začátek sezony.“

Ezpeleta dále uvedl, že nyní od Australanů očekávají návrhy ohledně změny konání australské Velké ceny. „Ron Walker mi řekl, že s termíny pro sezonu 2012 za mnou přijde, jak jen to bude možné,“ řekl Španěl. „V roce 2010 jsme byli hodně blízko možnosti, že závod budeme muset zrušit. Pokud by během víkendu panovalo stejné počasí jako v pátek, pak tento podnik nemůžete spustit.“

Problém Phillip Islandu v době, kdy se tam jede motocyklová Grand Prix totiž není pouze v častém dešti, ale hlavně v chladu, který tam v tomto ročním období panuje. Aby byl australský podnik bezpečnější a pro diváky atraktivnější, je určitě příznivé počasí základem úspěchu.

Tlak na Dornu vytvářejí samotní jezdci a španělský promotér bude v této otázce nekompromisní. Do přesunu termínu motocyklové Grand Prix na některý z jarních měsíců roku se ale Australanům moc nechce, protože tam mají zrovna závod formule 1.

Na to má ale Carmelo Ezpeleta, zdá se, jednoduché řešení. „Pokud to bude týden před formulí 1, můžou mít ve Viktorii týden motorismu,“ řekl Ezpelata.

17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.