Automotodrom Brno již nechce pořádat světové šampionáty

Automotodrom Brno zveřejnil provizorní kalendář na rok 2021 a zároveň oznámil, že do budoucna neplánuje pořádat světové šampionáty.

Automotodrom Brno vydal tiskovou zprávu, v níž se mimo jiné uvádí, že okruh již do budoucna neplánuje pořádat světové šampionáty.

„S pořádáním světových závodů máme mnohaleté zkušenosti a velmi dobře známe ekonomiku takového podniku. Žádnou sportovní ani kulturní akci světového významu není ekonomicky možné zorganizovat bez patřičné veřejné podpory,“ uvedla Ivana Ulmanová, ředitelka Automotodromu Brno.

Po většinu aktivní sezóny se tedy vyjma tradičních podniků, které jsou uvedeny níže, bude okruh věnovat komerčnímu pronájmu dráhy klubům a agenturám.

Níže uvedený kalendář akcí pro letošní rok je zatím pouze provizorní. Záleží totiž na vývoji současné pandemie nového typu koronaviru.

Datum Akce
5. dubna 2021 Masaryk Run (běžecký závod)
9. až 11. dubna 2021 Jarní cena Brna (motocykly)
24. až 25. dubna 2021 Histo Cup (šampionát historických vozů)
29. až 30. května 2021 Ferrari Challenge (závod vozů Ferrari)
4. až 5. září 2021 Masaryk Racing Days & Boss GP (automobily a formule)
23. až 24. října 2021 Czech Drift Series (automobily)

Bližší informace o vracení peněz za vstupenky na motocyklovou Grand Prix České republiky, která se letos měla konat, budou k dispozici nejdříve během února. Bližší informace zde: https://ticbrno.cz/grand-prix-ceske-republiky.

Zdroj: automotodrombrno.cz, foto: Václav Duška Jr.

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.