Až test v Kataru řádně prověří výkon GSV-R

Suzuki je pro letošní ročník mistrovství světa zatím velkou neznámou. Álvaro Bautista sice v dosavadních testech dosahoval dobrých výkonů, ale první skutečnou prověrkou bude až test v Kataru.
Až test v Kataru řádně prověří výkon GSV-R

Motocyklový prototyp Suzuki mívá (míval) velké problémy s přilnavostí při nižších teplotách. Díky tomu jezdci nedokázali využít jeho skutečný potenciál a to byl problém, který se během zimy snažil japonský výrobce vyřešit.

Úkolem číslo jedna bylo tedy zajistit, aby letošní model GSV-R dosahoval stabilnějších výkonů v mnohem širším rozsahu povětrnostních podmínek. Test v Malajsii prokázal, že po výkonové stránce  na tom není špatně, ale teprve v Kataru se uvidí, zda to samé dokáže za nižších teplot, které na poušti nedaleko Dauhá v noci panují.

Současná GSV-R má jiný podvozek, geometrii, rozložení hmotnosti a Álvara Bautistu s jednoletou zkušeností v MotoGP. Španěl už loni předvedl, že umí zajet dobrý závod, když v například v Katalánsku a Malajsii obsadil pátou příčku. Samozřejmě oba okruhy mají obvykle rozpálený povrch dráhy jako plotnu vařiče.

Pro letošní ročník mají u Suzuki v plánu bojovat stabilně o umístění kolem šestého místa, alespoň tak to naznačil šéf týmu Rizla Suzuki Paul Denning, když v rozhovoru pro Motorcycle News uvedl: „Naší snahou je být konkurenceschopní, jak jen to půjde. Pokud můžeme mít motocykl, který Álvarovi umožní předvést skutečný potenciál, což je cílem, tak tím může jen navýšit své sebevědomí.“

Když Denning hovořil ohledně jejich plánů v rámci možných výsledků je realistou, protože současná výkonnostní úroveň je v MotoGP neuvěřitelně vyrovnaná. „Je snadné říct, že je třeba bojovat v první šestce, ale když vezmeme v úvahu čtyři tovární Hondy, dvě Yamahy a dvě Ducati, to už jste devátí. Chceme se o to pokusit, bojovat a získat pozice, co možná neblíže stupňům vítězů. Myslím, že máme jezdce, který na to má.“

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.