Barberá je za první čtyři body v MotoGP rád

Nováček v královské kubatuře Héctor Barberá v katarské Grand Prix získal pro sebe a svůj tým Páginas Amarillas Aspar první čtyři body, když v úvodním podniku sezony skončil dvanáctý.

Španěl dobře odstartoval, ale v jedné z prvních zatáček chyboval při předjíždění a propadl se až na poslední místo. Nicméně svůj premiérový závod nevzdal a během dvaadvaceti kol závodu se propracoval až na dvanáctou pozici, což mu také usnadnili jezdci, kteří ten den havarovali.

„Získal jsem své první body v MotoGP a jsem velmi spokojený,“ uvedl Héctor Barberá v Kataru. „Podařil se mi dobrý start, ale když jsem předjížděl ve čtvrté zatáčce Kallia, objevil se přede mnou Aoyama a já musel vyjet mimo.“

„Hned potom jsem jel s Álvarem a to byl pro mě začátek nového závodu. V dalších pěti kolech jsme spolu bojovali, ale společně dokázali postupovali rychlým tempem. Je škoda, že jsem v úvodním kole udělal začátečnickou chybu, protože s rychlostí jakou jsem měl v druhé polovině závodu, bych se jinak umístil do desátého místa.“

„Zaplatil jsem nováčkovskou daň, ale dvanáctá příčka není tak špatný výsledek a to i přes fakt, že je to také díky odstoupení dalších jezdců. Důležité bylo přivést po dvaadvaceti kolech naši Ducati domů, získat za daných okolností maxim možných bodů a pokračovat v seznamování s novou kubaturou,“ uzavřel svůj komentář k první GP sezony Héctor Barberá.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz