Barberá si pochvaloval vyrovnanost své jízdy

Héctor Barberá se snažil neztratit v úvodu. V osmém kole byl široký v jedné ze zatáček a přišel o tři pozice, ale nevzdal se a dojel jedenáctý.

Héctor Barberá z týmu Páginas Amarillas Aspar skončil v britském Silverstone těsně za branami první desítky. Ve Velké ceně Velké Británie obsadil jedenácté místo. Španěl měl rychlý start, ale v osmém kole byl příliš široký při nájezdu do jedné ze zatáček a ztratil tři místa. Dvě se mu předjetím Miky Kallia a Álvara Bautisty podařilo znovu vybojovat.

"Mým cílem pro první dvě kola bylo udržet se skupiny a nenechat ji ujet. Skutečnost, že se mi to podařilo je důkazem, že jsem se zlepšil. Pak jsem strávil hodně času za Capirossim. Věděl jsem, že jsem rychlejší, ale nebyl jsem schopný ho předjet. Na brzdy jsem si nevěřil. Jakmile jsem se před něj dostal, oba nás předjel Stoner," vzpomínal Barberá. "Rozhodl jsem se zrychlit, ale bylo to těžké a ztratil jsem koncentraci. Po dvou nepovedených kolech jsem měl v patách Capirossiho, Espargara a Álvara."

Ze závodu si chce Španěl vzít hlavně to pozitivní. "Byl jsem konzistentnější a neudělal jsem zásadnější chybu. Výsledek není skvělý, ale doufám, že v Assenu se budu dál zlepšovat," přeje si Barberá.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře