Barberá zajel svůj nejlepší čas už v úvodu

Španěl Héctor Barberá dnes se svým týmem zkoušel především různé nastavení motoru a pomalu proniká do složitosti nastavování stroje pro královkskou kubaturu.

Héctor Barberá z týmu Páginas Amarillas Aspar skončil v pátečním tréninku na Velkou cenu Francie v Le Mans ve třídě MotoGP třináctý. Z dnešních jízd má dobrý pocit.

"Čas ubíhal velmi rychle. Když jsem přijel do boxů, pozměnili jsme trochu nastavení motoru a snížili jeho výkon. Díky tomu bylo pro mě těžší dostávat se ze zatáček. Jenže pak jsme zase zvýšili výkon příliš," vysvětloval peripetie s hledáním správného nastavení motoru Barberá. "Nastavení zavěšení, které jsme našli v Jerezu, se chová skvěle. Své nejlepší kolo jsem ale zajel na začátku tréninku a už jsem ho nedokázal zlepšit. Jsem však spokojen se svou konzistencí."

Španěl by chtěl určitě být výše, ale podle svých slov si každým závodem v MotoGP uvědomuje, jak je tato třída obtížná. "Jakákoliv drobná změna, kterou na motorce uděláte, může mít výrazné následky. Nemůžete si dovolit odpočívat ani sekundu," pochopil nováček třídy MotoGP. "Dnes jsme na tvrdých pneumatikách pracovali dobře, takže jsem se začátkem víkendu spokojen."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz