Bastianini nepojede ani v Le Mans, nahradí jej Petrucci

Bastianini nepojede ani v Le Mans, nahradí jej Petrucci

Enea Bastianini stále ještě není zcela v pořádku po zranění z úvodu sezóny. V Le Mans jej nahradí Danilo Petrucci.

Ital Bastianini upadl po kontaktu se svým krajanem Marinim v prvním letošním sprintu, který se jel na okruhu Portimão v Portugalsku. Od té doby se Bastianini stále zotavuje ze zranění. Minulý týden v Jerezu se sice pokusil vrátit, ale kvůli bolestem musel po sobotním tréninku odstoupit. Nyní je už jisté i to, že se nebude moci zúčastnit ani závodu v Le Mans, jenž se jede příští týden. Nahradí jej Danilo Petrucci – jezdec mistrovství světa superbiků z týmu Barni Spark Racing.

„Mrzí mě, že se nebudu moci zúčastnit GP Francie v Le Mans, kde jsem loni získal fantastické vítězství, ale bohužel ještě nejsem úplně zotaven,“ sdělil Bastianini. „Po Le Mans bude mít mistrovství světa třítýdenní přestávku, během níž udělám vše pro to, abych se stačil zotavit na svůj domácí závod v Mugellu, který je naplánován na červen,“ dodal Ital.

Bastianiniho zástupce Petrucci sdělil ke své účasti na GP Francie následující: „Jsem nadšený, že budu zpátky závodit v MotoGP, i když mě mrzí, že Enea musí vynechat další závod. V Le Mans s Desmosedici GP jsem vyhrál svůj poslední závod v MotoGP. Bude mi ctí, že si budu moci vyzkoušet stroj mistra světa a obléknout si kombinézu, s níž jsem v minulosti vyhrál. Je to nepopsatelná emoce a nemůžu se dočkat, až se vrátím na trať s týmem Ducati Lenovo. Děkuji Barnimu (majitel Petrucciho současného týmu), že mi umožnil využít této příležitosti, a také Ducati, že na mě myslí!“

Zdroj a foto: Ducati

Doporučujeme

Články odjinud